[ZDALNIE] Full Stack RoR Dev (Mid / Senior) [12-18k PLN B2B]

Jest to moje pierwsze ogłoszenie o pracę, więc liczę na wyrozumiałość :slight_smile: Prowadzę jednoosobową działalność jako deweloper RoR od ponad 3 lat. W sumie programowaniem zajmuję się od 17 lat. Byłem już seniorem i liderem wielu projektów, których wielkość to ponad 10k+ godzin. Pracuję obecnie samodzielnie, dla sporej i bardzo szybko rozwijającej się firmy z USA (choć filie ma w Europie, Kanadzie, Brazylii, Nowej Zelandii itd.). Organizacja zajmuje się konsultingiem i produkt, którym się zajmuję, jest narzędziem w ich działalności. Zaczynałem jako jeden z programistów przy ich produkcie a obecnie jestem głównym architektem i programistą tego systemu. Najważniejsze: jest to praca bezpośrednio dla klienta, nie jestem żadną agencją.

Poszukuję osoby, która będzie mi w stanie pomóc i odciążyć. Interesuje mnie współpraca długofalowa (minimum rok), głównie w formie pomocy związanej z frontem, bo sam jestem głównie backendowcem. Pracy backendowej dla dwóch jest też sporo, więc to nie tylko front. Dlatego najlepiej byłoby, gdyby taka osoba miała doświadczenie w RoR jako całości, stąd w ogłoszeniu tzw. Full Stack (choć nie lubię tego określenia). Praca jest ZDALNA, ponieważ sam też tak pracuję. Wyjazdy do klienta nie są praktyką i nie zdarzyło mi się to jeszcze. Komunikacja z klientem lub ze mną to Slack, Skype, telefon itd. Projekt nie jest idealny z punktu widzenia kodu, ma swoje wady, ale ciągle jest udoskonalany, ulepszany, poprawiany. Standard jednym słowem. Największą zaletą tego wszystkiego jest jednak rewelacyjny klient, który jest bardzo otwarty, spokojny i “normalny” (jeśli wiecie co mam na myśli ;)).

Obecnie nie współpracuję z nikim z Polski. W projekcie jest dwóch innych programistów. Jeden jest Gruzji a drugi z Malezji. Kolega z Gruzji będzie niebawem odchodził do innego projektu stąd konieczność znalezienia kogoś innego.

Czego oczekuję od kandydata:

  • min. 3 lat KOMERCYJNEGO doświadczenia w RoR
  • bardzo dobrej OBIEKTOWEJ znajomości JS a w szczególności jQuery (tak, jQuery - nie Angulara, Reacta itp. Właśnie jQuery). W aplikacji znajduje się mnóstwo obiektowego kodu JS. Jest też trochę nieobiektowego, ale to głównie moja wina :slight_smile:
  • znajomość jakiegoś nowoczesnego frameworka JS jak Vue.js czy inny będzie atutem ale nie jest konieczna.
  • dobrego doświadczenia z CoffeScript
  • znajomości CSS3 na poziomie pozwalającym pracować z naszym WŁASNYM frameworkiem. Nie interesuje mnie ktoś, kto umie pozmieniać klasy w Bootstrapie.
  • znajomość PostgresSQL w stopniu dobrym (lub innego RDBMS), tak aby umieć odróżnić SQL od XML-a
  • terminowości, otwartość i przede wszystkim umiejętność pracy zdalnej
  • deklaracji o minimum rocznej współpracy po okresie “próbnym” trwającym od 2 tyg. do miesiąca. Chodzi o to, że wdrożenie do aplikacji zajmuje naprawdę dużo czasu i wysiłku. Nie chciałbym kogoś, kto po miesiącu czy dwóch powie “Lipa, spadam. Nara.”. Liczę na odrobinę empatii po prostu :slight_smile:
  • własny sprzęt (na razie, potem się to pewnie zmieni, choć nie obiecuję)

Co oferujemy:

  • współpracę ze mną (żartuję :wink: - implikuję tym samym istniejące u mnie poczucie humoru.
  • widełki 12-18k PLN netto - sam jestem dev-em więc wiem jak to jest. Chciałbym zapłacić komuś ten max, nie chcę oszczędzać bo bieda i “niema” czyli robić kogoś w przysłowiowego “konia”. Jednak to musi wyjść w praniu. Jak sprawdzisz się w pracy i klient będzie “happy”, to jest opcja na znacznie więcej niż 18k PLN :slight_smile: Mówię całkowicie serio z tym “znacznie”.
  • umowa B2B, choć nie jestem płatnikiem VAT - możliwa umowa ze mną lub bezpośrednio z klientem. Jak wolisz. Do dogadania na pewno.
  • luz w pracy, pod warunkiem, że robisz co masz robić. I robisz to najlepiej jak umiesz. Nie ma jakichś chorych deadline-ów, wycen itp. Podajesz ile mniej więcej coś Ci się wydaje, że zajmie i robisz. Przeciągniesz temat o tydzień czy dwa, to trudno. Byleby to było uzasadnione (nawet tym, że czegoś nie wiesz, to jest normalnie).
  • ZERO korporacji i korporacyjnego syfu. Jak chcesz odpocząć od takich cudów jak korporacja (realna, czy też co gorsza, firma krzak tylko udająca korporację aby właściciel jadąc swoim Porche czuł, że mu mniej spala) to zapraszam.

Reasumując szukam kogoś o sporych umiejętnościach ponieważ chciałbym się czegoś od tego kogoś nauczyć i vice versa. Sam mam spore umiejętności w szeroko rozumianym backendzie i architekturze, służę pomocą i nauką tutaj.

Kilka słów o sobie (opcjonalnie) wraz z CV (oraz pytania co do samego ogłoszenia, jeśli takie się trafią) proszę kierować na adres mlb.ruby@gmail.com

4 Likes

Podbijam :slight_smile: Ogłoszenie jest ponownie aktualne. Zapraszam do aplikowania oraz chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Niewielka zmiana :slight_smile: W przypadku ogarniętego seniora widełki to 18-25k PLN B2B. Interesuje nas tylko dłuższa współpraca (6m+). Zachęcam do aplikowania.