[ZDALNIE] Full Stack RoR Dev (Mid / Senior) [16-24k PLN B2B]

Jest to już moje drugie ogłoszenie o pracę. Pierwsza rekrutacja była na początku 2019, również przez forum. Udało się wtedy złowić zadowolonego deva, który pracuje z nami do teraz :slight_smile:

Prowadzę jednoosobową działalność jako deweloper RoR od ponad 6 lat. W sumie programowaniem zajmuję się od 19 lat. Byłem już seniorem i liderem wielu projektów, których wielkość to ponad 10k+ godzin. Pracujemy dla sporej i bardzo szybko rozwijającej się firmy z USA (liczne filie w Europie, Kanadzie, Brazylii, Nowej Zelandii itd.). Organizacja zajmuje się konsultingiem personalnym dla managerów i produkt, którym się zajmujemy, jest narzędziem w ich działalności. Zaczynałem jako jeden z programistów przy ich produkcie a obecnie jestem głównym architektem i programistą tego systemu. Najważniejsze: jest to praca bezpośrednio dla klienta, nie jestem żadną agencją.

Poszukuję osoby, która będzie nam w stanie pomóc przy rozbiciu dyżych monolitycznych dwóch apek napisanych w RoR (obecnie 6.x) do architektury opartej na mikroserwisach przy silnym podziale na frontend (docelowo Angular lub Next) i backend. W zakresie backendu interesuje mnie bardzo dobra znajomość TypeScript i/lub Ruby oraz Postgres. W zakresie frontendu to głównie najlepiej TS i umiejętność poruszania się po jakimś nowoczesnym frameworku JS.

Czego oczekuję od kandydata:

  • min. 3 lat udokumentowanego KOMERCYJNEGO doświadczenia w RoR (jako API) i Angular lub React/Next (jako front)
  • angielski na naprawdę dobrym mówionym poziomie (serio, to będę sprawdzał podczas rozmowy bardzo szeroko, jeśli Twój angielski to jedynie czytanie dokumentacji i oglądanie filmów z torrentów bez napisów to szkoda Twojego i mojego czasu). Dużo, niemal codziennie, rozmawiamy z ludzmi z USA i to jest konieczne.
  • bardzo dobrej znajomości Ruby jako backend handler (frontowa część RoR nie jest wymagana)
  • bardzo dobrej znajomości JS/TS/Node.js (może być jako backend lub frontend)
  • znośnej znajomości JQuery ponieważ trzeba refaktorować kod JQuery do TS/JS
  • niezłej znajomość jednego z: Angular lub React lub Next
  • doświadczenie w pisaniu mikroserwisów będzie dużym atutem
  • znajmość D3.js będzie ogromnym atutem
  • znajomości CSS na poziomie pozwalającym pracować z wiodącymi frameworkami jak Bootstrap lub TailwindCSS
  • znajomość PostgresSQL w stopniu bardzo dobrym (zaawansowane joiny, temp table, CTE, czytanie explaina etc.)
  • terminowości, otwartość i przede wszystkim umiejętność pracy zdalnej
  • dostępności w pracy od mniej więcej 9 do 17 i raz w tygodniu 17:30-18:30 na głównym spotkaniu scrum.
  • deklaracji o minimum rocznej współpracy po okresie “próbnym” trwającym ok. 3 miesiące. Chodzi o to, że wdrożenie do aplikacji zajmuje naprawdę dużo czasu i wysiłku. Nie chciałbym kogoś, kto po miesiącu czy dwóch powie “Lipa, spadam. Nara.”. Liczę na odrobinę empatii po prostu.

Co oferujemy:

  • sporo zabawy z refaktoringiem starego JS (np. JQuery) i Ruby (migrujemy do PORO gdzie się tylko da)
  • widełki jak w tytule netto - sam jestem dev-em więc wiem jak to jest. Chciałbym zapłacić komuś ten max, nie chcę oszczędzać bo bieda i “niema” czyli robić kogoś w przysłowiowego “konia”. Jednak to musi wyjść w praniu. Jak sprawdzisz się w pracy i klient będzie “happy”, to jest opcja na więcej.
  • umowa B2B jako kontrakt bezpośrednio z klientem z USA (NIE POŚREDNICZĘ)
  • terminowa wypłata w USD
  • luz w pracy, pod warunkiem, że robisz co masz robić. I robisz to najlepiej jak umiesz. Nie ma jakichś chorych deadline-ów, wycen itp. Podajesz ile mniej więcej coś Ci się wydaje, że zajmie i robisz. Przeciągniesz temat o tydzień czy dwa, to trudno. Byleby to było uzasadnione (nawet tym, że czegoś nie wiesz, to jest normalnie).
  • praca z doświdczonym QA, który niedawno dołączył do zespołu i ucywilizował nieco pracę z pionem biznesowym
  • regularne spotkania z pracownikami z USA w tym z CTO, który jest rewelacyjnym człowiekiem
  • staramy się działać w scrum

Zdaję sobie sprawę, że z opisu wynika, że szukamy człowieka orkiestry. Supermana kodu. Tak nie jest, choć na to wygląda. Reasumując szukam kogoś o sporych umiejętnościach frontowych z doświadczeniem w ogarnianiu także backendu. Jeśli więcej pisałeś/pisałaś w TS/JS front lub backend ale mało w RoR to ok. Jeśli tylko w RoR to mniej ok choć nadal zachęcam do przesłania CV :slight_smile:

WAŻNE: Dziękuję wszelkim agencjom. Interesuje mnie praca bezpośrednio z deweloperem.

Kilka słów o swoich planach i oczekiwaniach (opcjonalnie) wraz z CV (oraz pytania co do samego ogłoszenia, jeśli takie się trafią) proszę kierować na adres mlb.ruby@gmail.com