Zmiana rozmiaru PDF

Przy okazji generowania i obrabiania pdf’ów: szukałem ostatnio softu umożliwiającego zmianę rozmiaru dokumentów PDF (np. zrobienie z A4 A5) i znalazłem Multivalent

Używam w ten sposób - może się komuś przyda.

Z ciekawości zapytam. Co to zmienia w praktyce skoro dokument pdf można dowolnie powiększać/zmniejszać a przy wydruku moge wybrać dowolny format?

Przyłączam się do pytania Radarka.

No może jak jest generowany nie z krzywych a obrazków to przy dużym powiększeniu będzie pikseloza, no ale to słaby argument, bo można wrzucić zawsze lepszej jakości obrazki w mniejsze pdf

Strzelam: rozmiar strony ma wpływ na domyślne powiększenie PDFa - A5 jest mniejszy, niż A4 i tak też będzie domyślnie na ekranie.

Rozmiar strony to właściwość dokumentu PDF. W praktyce oznacza to tyle, że użytkownik ma wymaganie dotyczące rozmiaru PDF’a którego pobiera z aplikacji i nie możesz mu powiedzieć “rozmiar proszę sobie ustawić w momencie drukowania i wybrać Fit to printable area” - użytkownik chce mieć rozmiar ustawiony domyślnie - i to wszystko, a ten soft to umożliwia na serwerze (BTW. nie znalazłem niczego podobnego w Ruby). Poza tym ma kilka innych funkcji do układania dowolnego layoutu ze stron - wszystkie te funkcje zazwyczaj są dostępne podczas drukowania ale dokumenty PDF nie zawsze się drukuje (czasami wyświetla na ipadzie albo innym ustrojstwie) i muszą być na tym etapie odpowiednio przygotowane.