Co dalej z RoR?

Witam wszystkich, pozwole sobie zamiescic wiadomosc, ktora ostatinio otrzymalem od NetBeaans, jestem bardzo poczatkujacym uzytkownikiem tej platformy i prosze o zdanie doswiadczonych programistow jak to posuniecie moze wplynac na rozwoj Rubiego (czy brnac w to dalej?).
Pozdrawiam
Daniel.
“Dear NetBeans Community:
After thorough consideration, we have taken the difficult step to discontinue support for Ruby on Rails in the NetBeans IDE. Two main issues underpin this decision:
Java SE 7 and Java Development Kit 7 (JDK 7) are the next major releases of the Java SE platform, which Oracle is committed to deliver in 2011. A key objective of the NetBeans IDE has always been to offer superior support for the Java platform. To maintain that objective and capitalize on the JDK 7 release themes–multi-language support, developer productivity and performance–it is necessary that our engineering resources are committed to a timely and quality release of NetBeans IDE 7.0.
Second: Although our Ruby support has historically been well received, based on existing low usage trends we are unable to justify the continued allocation of resources to support the feature.
As of January 27, the Ruby on Rails module will be gone from development builds of NetBeans IDE 7.0. Developers who want to continue to use Ruby on Rails functionality in the NetBeans IDE should please visit the NetBeans Ruby Support page for details on how to do so going forward.
We remain committed to delivering a first-class product to our community of developers and users, and we encourage your feedback on our mailing lists and forums, on Twitter, or by writing to us.
Thank you for your continued support of NetBeans.
The NetBeans Team”

jak to może wpłynąć na rozwój RoR? W przybliżeniu ‘wcale’.

Wszyscy, których znam i wiem że użwali NB, juz tego nie robią. Niestety, NB nie nadążało od dawna za rozwojem Railsów… Wpływ może być jedynie widoczny dla początkujących, ale może od razu lepiej przesiąść się na normalny edytor + konsola.

Podobno już ktoś to przeją i będzie wydawane jako plugin

Jeśli suzkasz dobrego IDE to http://blogs.jetbrains.com/ruby/2011/01/rubymine-welcomes-all-netbeans-users-reduced-price-for-everyone/. Tak jak pisze hubertlepicki, NB od dawna był w tyle, od wersji 6.2 było coraz gorzej.

Pytam bo przez nastepne pol roku bede wykoywal pierwszy projekt i wymagana platforma jest wlasnie NB, wykladowcy sie uparli wlasnie na NB, ale i tak szukam alternatywy wrazie gdyby odpuscili.
Hubert, mozesz wskazac najprostrza kabinacje (edytor + konsola ) darmowa jesli to mozliwe i moze w wersji na Windows XP oraz Fedore 10.

Jak wykładowca uzasadnia narzucanie środowiska w ktorym masz pracować ?

Zapewne coś w stylu: “bo tak ma być” :slight_smile:

Jak uzasadnia? hmm, uczelnia ma NB zainstalowane na wszystkich maszynach, na tym sie uczymy, 1 server projekt byl na tym robiony i przy tym zostajemy - tyle uzasadnienia ze strony uczelni my podejrzewamy, ze na niczym innym nie potrafia pracowac i tyle.

Nie problem otwierać pliki do edycji w Netbeans… w ogóle wydaje mi się że robisz za dużo hałasu z tym. Znajomość używania linii poleceń Railsów jednak na pewno będzie pomocna.

Ze swojej strony polecam Vima, ostatnio coraz więcej ludzi go używa do Rubiego.

Chyba jednak Emacs jest nieco bardziej popularny, coraz więcej ludzi używa go do Rubiego.

Chyba jednak TextMate jest nieco bardziej popularny, coraz więcej ludzi używa go do Rubiego.

BTW: a nie mówiłem, że danyboy to troll?

Przecież nikt nie udowodni Ci, że projekt edytujesz w vimie zamiast w NB, olej to i używaj dowolnego edytora. NetBeans przecież nie narzuca dla railsów żadnych specjalnych wymogów.

Pod dowolnym linuxem odpalasz dowolny terminal i masz wszystko czego Ci potrzeba. Pod windowsem zainstaluj msysgit: http://code.google.com/p/msysgit/ - dostaniesz razem z nim wiersz poleceń z zaimplementowanymi odpowiednikami linuxowych poleceń.

Co do edytora, to pewnie najprościej Ci będzie z czymś w rodzaju RubyMine, ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś wypróbował vima czy emacsa. Tylko edytora nikt za Ciebie nie wybierze, sam musisz sprawdzić, który Ci pasuje.

Dzieki za pomoc, zainstalowalem RubyMine zobaczymy co z tego wyjdzie, Bragi nie doszukuj sie wszedzie trolowania prosze nie jest to moja intencja a jesli juz tak sledzisz moje postepki na forum to wolal bym bys spozytkowal swoja energie na cos pozytecznego np. pomoc w ocenie tematu projektu jaki sobie wybralem na ten semestr.

Chyba jednak Emacs jest nieco bardziej popularny, coraz więcej ludzi używa go do Rubiego.[/quote]
Chyba jednak TextMate jest nieco bardziej popularny, coraz więcej ludzi używa go do Rubiego.

BTW: a nie mówiłem, że danyboy to troll?[/quote]
O scheiße ja daję się łatwo ztrolować jak zwykle. @qoobaa - też chcę kiedyś Emacsa popróbować…

Bragi, nie wszyscy łapią Twoje żarty, w szczególności jak mają 10 postów. Odpuściłbyś sobie tym razem.

Pierwszy post z fanfarami ogłaszający, że będzie programował w Rails i pomagajcie. Drugi bijący ferment że co dalej z RoR skoro Netbeans zarzuca support. No troll albo przynajmniej famewhore. Poza tym dziś poniedziałek (patrz Captcha).

A Netbeans to nie jest normlany edytor ? Poza tym nikt nie każe Ci rezygnować z konsoli jak używasz NB prawda ?

Bragi dlaczego zwracasz sie bezosobowo do forumowiczow a nie do mnie bezposrednio, szukasz wsparcia by mieszac z blotem “nowych”, ogladasz sie czy ktos podchwyci i przylaczy sie by mnie troszke wyprostowac, chcesz pokazac jaki to Ty obronca forum wielki jestes ?. Kazda moja wypowiedz interpretujesz na moja niekozysc i jeszcze mie posadzasz o nieetyczne zachowania nie zgodne zasadami forum, tracisz u mnie coraz bardziej ale powstrzymuje sie, moze rzeczywiscie to tylko zarty, ktorych nielapie.

To może Xbox vs PS3 ?