Czerwiec 2.06

Spotykamy się dzień po dniu dziecka :smiley:

Na tapecie na pewno będzie trochę o przygotowaniach do Euruko2010 w Krakowie, chociaż jeszcze nie wiem w jakim wymiarze i do jakiego stopnia.

Chętnie zrobię prezentację o technikach ładowania “startowych” danych w aplikacji railsowej, od dawnych bootstrapów z fikstur przez dane w migracjach po najnowszy railsowy “seeding”.
Czyli generalnie tematyka na wszystkie stopnie zaawansowania (także dla osób zaledwie zainteresowanych railsami – przyprowadźcie znajomych) i taka bardzo życiowa/praktyczna/zawodowa. Trochę odpłynęliśmy w wykręcone i abstrakcyjne tematy ostatnio, czas wrócić na ziemię :slight_smile:

Spotkanie i prezentacje będą po polsku.
(może z wyjątkiem prezentacji Mike’a, jeśli takowa nastąpi)

Kto ma ochotę wystąpić? :slight_smile:
Kto przyjdzie popatrzeć, posłuchać i porozmawiać? :slight_smile:

Razem z Esse chętnie pokażemy prezentację pod tytułem: “Za każdym razem gdy używasz method_missing umiera gdzieś Lolcat”

Czyli jak wykorzystać w railsowej aplikacji średnio zaawansowane techniki takie jak: Fabryka, która działa, method_missing i alias chain w praktyce, dekorowanie widoków i szczypta metaprogramowania.
Chcemy pokazać, że ‘te magiczne’ cechy Rubiego, można wykorzystać w prawdziwej aplikacji, plus pewnie podyskutujemy czy na pewno należy z tych dobrodziejstw korzystać.

Ja przyjdę popatrzeć, posłuchać i porozmawiać.

Druga myśl: bawię się ostatnio MacRuby, myślę że projekt jest niesamowity i mógłbym o nim opowiedzieć. Ale wiem, że u nas makowców jest niewielu, więc nie wiem czy jest sens. Dajcie znać co myślicie.

Jest Was więcej niż bym chciał żeby było :wink: (including Mike) – śmiało!

@Olek: rewelacja! DO WANT :slight_smile:

jak Sesja da to i ja wpadne popatrzec :slight_smile:

A ja już zamawiam jeśli nie nagranie to chociaż pdfa z wystąpienia tjeden i Esse :slight_smile:

Jeśli można oczywiście.

Może tak: jeśli wpiszą się tu do końca tego tygodnia >=3 osoby z Makami (z zamiarem przyjścia), to zrobię prezentację.
A jak nie to płakać nie będę, bo Wasze tematy mi się podobają.

Pytanie organizacyjne: kto przyniesie kamerę a kto przyniesie aparat?

Mnie czeka niedługo pożyczenie makbuka z firmy na jakiś weekend, coby RuDy’ego zmusić do (kompilacji i działania) na jabolu – czy to też się liczy? :smiley:

Srsly, zła kolejność. Zadeklaruj że robisz prezentację, to ściągniemy makowców :slight_smile:

Trochę jeszcze w to nie wierzę, więc trzymam się swojej wersji. Może obudzą się jakieś nowe postaci na forum. A może nie.

Dobra, inaczej: jestem pewien (nieomalże daję słowo), że będzie co najmniej trzech makowców na spiczu. Kaman, nie rób scen – dopisujemy? :wink:

W każdym razie mamy już dwie pewne prezentacje (Olek+Esse oraz ja) oraz jedną jeszcze-niezdecydowaną :wink: – Olek, zrobisz spotkanie na Goldenline pod Ruby, RoR i Języki Skryptowe? :slight_smile: (i jakie tam jeszcze grupy mogą się łapać?)

Zawsze można napisać na pythonach, javach czy innych pehapach, może ktoś się zainteresuje.

http://www.goldenline.pl/spotkanie/wrug-spotkanie-06-2009

Się można dopisywać. Tylko teraz zgodnie z konwencją post na blogu powinien być po angielsku. :confused: Chyba trzeba pomyśleć nad polską wersją bloga.

A jak nie będzie to stawiasz piwo? :slight_smile:

Walnę notkę na bloga po polskiemu, nie powinno być problemów :slight_smile:

Opis prezentacji Czaka mnie zniszczył bezlitośnie :smiley:

@Czak: tak, jeśli Ty zadeklarujesz postawienie piwa jeśli będzie co najmniej trzech :stuck_out_tongue:

@Tomash: ale Ty i tak przyjedziesz samochodem, więc bez sensu :wink:

Ok to ja zrobię prezentację, będzie nawet live demo. A co!

Tjaaa… :stuck_out_tongue: Olek weź napisz coś np:

“MacRuby, czyli Cocoa bardziej po ludzku” - programownie natywnych aplikacji MacOS X jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

Okej, okej, poprawiłem. :slight_smile: A swoją drogą to ja się chętnie o piwo założę ( i przyjadę metrem ), pasuje? :slight_smile:

Zdecydowanie metrem przyjeżdżaj, a z zakładem może damy sobie spokój - w końcu ja też chcę żeby ludzie przyszli :wink:

dopisz jeszcze moją, krótką prezentację o heroku.com czyli nowym sposobie deployowania railsowych aplikacji :wink:

Tam od razu nowym :wink:

Niemniej chętnie posłucham, już słyszałem sporo zachwytów na ten temat.

Łorany, już mam pomysły na prezentacje na następne 3 spotkania :smiley:

Czy na GL do spotkania można wklejać grafikę? Np “plakat” oraz zdjęcia po fakcie?