Ergonomiczne krzesło i biurko do pracy na stojąco

Szukam optymalnego zestawu mebli do pracy, który zminimalizowałby obciążenie kręgosłupa. Czy moglibyście się podzielić swoimi opiniami na ten temat.

Czy ktoś kiedyś słyszał o krzesłach imitujących piłkę: http://www.krzesla-zdrowotne.pl/produkt/spinalis-hacker ?

Bardzo ciekawi mnie też temat pracy na stojąco.

Jak chodzi o krzesła to ponoć ten model i żaden inny: http://www.hermanmiller.com/products/seating/work-chairs/aeron-chairs.html (nie testowałem)

Teraz pracuję przy biurku stojącym (http://www.sisusainc.com/index.cfm/fuseaction/products.productDetail/catID/183/productID/31/index.htm), stoję mniej więcej połowę czasu w biurze, w godzinnych interwałach.

Testowałem oba Embody i Aeron i oba są mega wygodne, komfort pracy po 6-8 godzinach siedzenia nadal jest zachowany http://www.sklep.k-r.pl/all/embody-rhythm/p/7/1 Nie są to tanie krzesła, ale jak dlamnie warte swojej ceny.

Wow, ale koszmarnie podrożały.

Na allegro z demobilu są po 3-4k

[quote=piachoo]Szukam optymalnego zestawu mebli do pracy, który zminimalizowałby obciążenie kręgosłupa. Czy moglibyście się podzielić swoimi opiniami na ten temat.

Czy ktoś kiedyś słyszał o krzesłach imitujących piłkę: http://www.krzesla-zdrowotne.pl/produkt/spinalis-hacker ?

Bardzo ciekawi mnie też temat pracy na stojąco.[/quote]
Bardzo ciekawy pomysł! Krzesło też niczego sobie, tak jak i cena prawie 3 kafle wow :open_mouth: ale z pewnością warto. Póki co nie stać mnie na taki luksus i po powrocie do domu staram się jak najmniej siedzieć aby odciążyć kręgosłup po całym dniu wyginania się na krześle w pracy :slight_smile:

Albo nie grab sie :slight_smile:

Na allegro z demobilu są po 3-4k[/quote]
Jeszcze kilka miesięcy temu po tyle były nowe. :frowning:

myśle że równie ważne co krzesło jest to aby przynajmniej co godzine, wstać, porozciągać się, przejść się kawałek

1 Like

Na allegro z demobilu są po 3-4k[/quote]
Jeszcze kilka miesięcy temu po tyle były nowe. :([/quote]
Kapitalizm :frowning:

Testowałem oba Embody i Aeron i oba są mega wygodne, komfort pracy po 6-8 godzinach siedzenia nadal jest zachowany http://www.sklep.k-r.pl/all/embody-rhythm/p/7/1 Nie są to tanie krzesła, ale jak dlamnie warte swojej ceny.[/quote]
Odkąd siedzę na Aeronie przestały mnie boleć plecy.

Doktor też go poleca :slight_smile: :

Kupiłem używany na allegro za 2.5k, cena godna pozbycia się bólu pleców. Nie znalazłem innego tak wygodnego krzesła do tej pory.

1 Like

Też bolą, też szukam. Na pewno go nie kupię ale bardzo mnie ciekawi co w tym krześle jest warte 3k?

Połowa marka, połowa ergonomia. :slight_smile:

To poszukam wersji na Androida :wink:

Solidna metalowa konstrukcja, bardzo dobrej jakości, wytrzymała siatka, która nie odparza skóry nawet po długotrwałym siedzeniu no i ergonomia dzięki której nie bolą plecy.
Herman Miller powinien mi odpalić zniżkę na następne krzesło za te rekomendacje :slight_smile:

A’propos siedzenia - mamy też w biurze piłkę, przesiedziałem na niej ze 2-3 godziny, było fajnie, mięśnie nieźle pracują. Muszę popróbować w kombinacji ze staniem, jeśli będzie akurat wolna.

To jakaś specjalna piłka? Czy po prostu takie wielkie gumowe coś, co w fail compilations jest używane, żeby fantazyjnie odbić się od biegnącego z naprzeciwka kolegi?

Coś takiego mamy. http://pomyslynazakupy.pl/reebok-profesjonalna-pilka-gimnastyczna/2007/03/27/ (nie wiem co jest w fail compilations :wink:

Dokładnie takie! I teraz wyobraź sobie dwójkę ludzi trzymających takie piłki i biegnących na siebie i wyobraź sobie co się stanie jak się zderzą :wink:

Widziałem taką u rodziców, jak będę odwiedzał to wypróbuję (do siedzenia znaczy się :wink: ).

Dokładnie takie! I teraz wyobraź sobie dwójkę ludzi trzymających takie piłki i biegnących na siebie i wyobraź sobie co się stanie jak się zderzą :wink:

Widziałem taką u rodziców, jak będę odwiedzał to wypróbuję (do siedzenia znaczy się :wink: ).[/quote]
Z tym, że można ją kupić w Decathlonie za pół ceny reebokowej.

Dobry tip, co prawda nie wiem ile kosztuje Reebokowa ale chętnie bym do domu spróbował.