Ergonomiczne krzesło i biurko do pracy na stojąco

Lezenie jest z kolei bardzo obciazajace dla kregoslupa szyjnego! Jest to b. zly pomysl, na prawde (mowi to dyskopata wielopoziomowy)

Chyba, ze macie polke pod laptopa (aby patrzec wprost, nie w dol) i korzystacie z klawiatury oddzielnej (zeby barki nie byly napieta), i szyja jest w pozycji prostej, wiec jest to raczej siedzenie z nogami lezacymi niz lezenie badz pol-lezenie, ale z drugiej strony takie ulozenie tez zmnienia lordoze ledzwi - wiec niby jest wygodne, ale w srodku mocno obciazajace.

Najlepiej siedziec na wyprofilowanym fotelu, robic przerwy, duzo sie ruszac w trakcie pracy - co 30-45 minut wstac i rozruszac sie, po pracy duzo sportu - i da sie funkcjonowac spokojnie, mi sie zdarza nawet pracowac po 10-12 godzin (na szczescie rzadko). Ale wystarczy, ze troche zaniedbam ruch, i po 2-3 dniach juz odczuwam dyskomfort kregoslupa dosc mocno.

Ja leżę od dobrych ponad 3 lat i żadnych bólów ani problemów. Laptop oparty na zgiętych kolanach. Nie wiem czy wysiedziałbym tyle godzin, co spokojnie leżę :smile:

Jak będziesz po trzydziestce, to będziesz miał inne zdanie na ten temat.

1 Like

Z siedzeniem jest troche jak z demokracja, nie jest zdrowe, ale nic lepszego nie wymyslono.

Po prostu trzeba robic przerwy, siedziec prosto, ruszac sie, i troche zapoznac sie z budowa wlasnego ciala.

1 Like

Z przykrością muszę stwierdzić, że to już tylko miesiąc :slight_smile:

Generalnie najzdrowsze z tego co słyszałem jest stanie, potem szezlong a potem siedzenie w pozycji wyprostowanej… Ale ja nie jestem lekarzem :smile:
Paweł

Byłem chyba w 10 sklepach i nic mi nie pasuje. :slight_smile: Najlepiej siedzi mi się na Kinnarps, ale czekam na ofertę i chyba mnie nie stać.

W Warszawie ?

Moglbys podac adresy sklepow z dobrym wyborem, gdzie mozna przyjsc i posiedziec ?

Nie mam szezlongu, ale w domu pracuję na laptopie wyłącznie leżąc bokiem na łóżku.A laptop stoi przy łóżku na małym, plastykowym stoliku.

Az boje sie sobie wyobrazic w jakiej pozycji masz kark i rece podczas pisania na klawiaturze :smile:

Zobaczylem takze w googlach co to jest szezlong i troche zamarlem :smile:

Skad macie takie pomysly ? Wlasne interpretacje, rehabilitanci, internet ?

Od zawsze lubiłem pisać, czytać i w ogólności uczyć się w tej pozycji. Jeszcze za czasów szkolnych. Obecnie do pracy z laptopem to jest najwygodniejsza(!) pozycja dla mnie. Nie znalazłem odpowiedniego obrazka z kompem, ale poniższy obrazuje moją pozycję podczas pisania na laptopie leżąc na boku.

1 Like

na 1 rzut oka:

  • mocno napieta szyja
  • zle ulozenie barkow, rowniez powoduje napiecie
  • zle ulozenie lokci i nadgarstkow, zbyt duze wygiecie
  • wygiety kregoslup ledzwiowy i piersiowy

To, ze cos dzis jest wygodne, nie znaczy, ze jest zdrowe.

Jest kilka pozycji, ktore warto przeczytac i zapoznac sie troche z budowa ciala



i przejsc sie do dobrych rehabilitantow.

Pozniej bedzie za pozno i bedzie bol :slight_smile: Wiem cos o tym, ja z kolei zalatwilem sie laptopem, teraz zawsze laptop stoi na ksiazkach, a ja na niskiej polce ponizej lokci mam klawiature oddzielnie - ale cwiczyc i ruszac sie musze duzo, i wystarczy kilka godzin w zlej pozycji i dlugo to odczuwam.

Ja tak jak pisałem mam biurko na odpowiedniej wysokości i przyzwoite krzesło/fotel. Pomijam to, że to jest zdrowsze od leżenia, ale dzięki biurku mogę mieć przyzwoity, duży monitor (w sumie to mam dwa) i nie męczyć się na 15 calowym (albo nie daj boże mniejszym) ekranie. Niestety przez wszystkie lata spędzone przed kompem nie potrafiłem i nie potrafię zrozumieć dlaczego w domu/pracy ludzie męczą się przy laptopie, kiedy mogą mieć duże monitory o przyzwoitej rozdzielczości i przekątnej.

Gdybym musiał pracować stacjonarnie przy biurku, to też bym zainwestował w duży monitor. Teraz wystarcza mi laptop i jego monitor dlatego, bo łatwo mi go przysunąć do łóżka, i odstawiać na bok, abym go podczas snu nie przewrócił. Laptop to laptop, przynajmniej jest przenośny. Ewentualnie gdy ktoś traktuje go jako zamiennik komputera stacjonarnego, to może kupić taki z dużą przekątną ekranu.

W Warszawie. Gdzie ja to nie byłem…

http://www.krzeslabiurowe.eu - trochę Nowego Stylu, trochę Kulik System, wybór ograniczony.
http://www.centrumkrzesel.pl - głównie Grospol, trochę innych, chyba największa ekspozycja - na pewno można oddać w ciągu 10 dni, sprawdzałem (biorąc krzesło na fakturę).
http://www.helikon.com.pl - dużo Bejot i Profim, sporo do obejrzenia, można się przytulić na chwilę do Aerona.
http://www.mikomaxsmartoffice.pl - można się przejechać jeśli interesuję Cię marka Sitag - droga i mi osobiście nie do końca odpowiadają.
http://www.ergosystem.pl - głównie Profim, Grospol, nie warto jechać.
http://balma.warszawa.pl - głównie Profim i Bejot, nie warto jechać.
http://kinnarps.pl/pl/pl/ - tylko Kinnarps, znalazłem tam najwygodniejsze krzesło na jakim siedziałem - tylko ceny wysokie. Mają za to biurko w regulacją wysokości w rozsądnej cenie (ale i tak dużo droższe niż te używane, które krążyły na Allegro).

  • Ikea. :slight_smile:

Warto centrumkrzesel i helikon zaliczyć, jeśli tam nie znajdziesz nic to masz już poważne wymagania i wtedy masz zupełnie inny problem. :slight_smile:

Obecnie rozważam Ergohumana, Futurę 3 / 4, jeden z modeli Kinnarpsa. Ioo to model polecany raczej mniejszym osobom niż ja. Im dłużej wybieram tym bardziej się miotam, heh.

1 Like

Zabrzmi nastoletnio, ale mój laptop ma prawdopodobnie większą rozdzielczość niż Twój monitor. :wink: Pracuję głównie przy stole, laptop na podwyższeniu. Gdy jest mi potrzebny to podłączam zewnętrzny monitor (pivot do pionu).

Pewnie jakiś macbook z retiną albo razer blade. Ale nie ma co się oszukiwać, jeżeli ma być przyzwoity laptop w przyzwoitej cenie w stosunku do podzespołów, to nie ma co nawet co patrzeć w tamtą stronę, ale to nie nie o to chodzi teraz chodzi :wink:

Miałem na myśli bardziej przekątną i przyzwoitą dla tej przekątnej rozdzielczość. Po prostu czasem przy laptopie muszę zakładać okulary albo się bardziej pochylić, żeby coś przeczytać, za mała fizycznie wielkość liter :frowning: Ale na 22-24 calach na biurku już tego problemu nie miałem. A jak jeszcze dodać do laptopa komfortową klawiaturę no i oczywiście myszkę, słuchawki, żeby żona nie marudziła, to się okazuje że w moim przypadku laptop przestaje być przenośny. Więc po 3 latach pracy/odpoczynku przy laptopie w domu (w pracy zawsze miałem stacjonarkę) z ogromną ulgą spakowałem laptopa do torby i mam pod biurkiem przyzwoity grzejnik a na biurku duży najpierw jeden potem dwa monitory. Dla mnie, z perspektywy tych 3 lat praca przy laptopie kiedy można mieć stacjonarkę to naprawdę męczarnia, ale to prawdopodobnie jest kwestia preferencji osobistych.

Ciekawy projekt i wykonanie biurka do pracy na stojąco: http://techcrunch.com/2014/09/01/press-fit-standing-desk-review-an-affordable-option-with-u-s-manufacturing-and-materials/

nie wiem czy próbowaliście kiedyś stać w jednym miejscu ze 2 godziny, ale od takiego stania plecy też potrafią rozboleć. Oczywiści rozumiem, potrzebna jest chwila na odpoczynek od komputera, ale jakoś sobie nie wyobrażam kilku godzin pracy przy takim biurku.

Dziekuje za liste, moge polecic z czystym sercem Future - mam od wielu lat, na teraz siatka jest zbyt wysluzona (minelo lat prawie 5) i szukam czegos z mocniejszym wyprofilowaniem ledzwi (troche twardszym)

Ja stałem kiedyś i czasem robię sobie takie dni stania przy kompie. Plecy nigdy mnie od tego nie bolały, ale na pewno to męczy. Ale wystarczy raz na godzinkę poskakać na skakance, albo posiedzieć w kibelku z książką :slight_smile: i można kolejna godzinę stać. Na pewno wymaga to przyzwyczajenia i trzeba po prostu te 2 tygodnie przecierpieć -> fryzjerki stoją non stop prawie, i to często więcej niż 8 godzin, to co -> my nie damy rady? :smiley:

Szezlong w pełni podpiera odcinek szyjny poduszką, pozycja wygodna, podparte plecy, nogi trochę wyżej niż pupa. Generalnie mówię o pozycji na plecach a nie na boku :slight_smile: mając jakiś fajny stoliczek z wysięgnikiem dość wygodne i fajne.