Ergonomiczne krzesło i biurko do pracy na stojąco

Jedno z zaleceń rehabilitantki, której praca i rady też mi dużo pomogły.

Wrzucilem w google temat…
Ta strona podaje 4 linki do niewielkich badan naukowych na ten temat.
http://ergonomiabiura.pl/dlaczego-siedzenie-na-pilce-w-pracy-to-zly-pomysl/

Jak poczytalem rezultaty tych badan, to nic z nich do konca nie wynika.
Byly robione na grupach kilkunastu osobowych z pytaniami w stylu “czy czules komfort”; siedzenie w krotkim czasie; bez wyraznych rezultatow na plus, czy minus.
Wykazaly, ze inne czesci kregoslupa pracuja vs siedzenie na klasycznym krzesle…

Natomiast wnioski wysuniete w artykule (zwlaszcza tytuł), sa wg mnie mylne (a napewno przesadzone).

Mysle, ze wazny jest zdrowy rozsadek i obserwowanie odpowiedzi wlasnego organizmu. I regularny trening…

Dodam jeszcze kilka slow - byc moze off topic, ale wg mnie bardzo powiazany, bo problem jest szerszy niz “dobre krzeslo”…
Nasz zawod wymaga spedzania czasu przed kompem. To nie jest naturalna pozycja dla czlowieka. Jestesmy stworzeni do ruchu, zmian pozycji. Siedzac rok w rok, 10+h w pozycji siedzacej robimy organizmowi krzywde: przeciazamy kregoslup, przystosowujemy cialo do tej pozycji, w wyniku czego mamy problemy z naturalnym chodzeniem, bieganiem, spaniem, obracaniem glowy - ruchem…

Samo krzeslo nie rozwiaze problemu bolacych plecow, karku, barkow, ramion. Trzeba zastosowac kompleksowe podejscie - trening/ruch, dieta; byc moze nawet ewolucja wykonywanego zawodu :slight_smile:

Dla niektorych przygoda zaczyna sie od krzesla, przez rehabilitantow, treningi w klubach fitness, masaze - i oby to byl dla nas dopiero poczatek przygody ze zdrowym organizmem. A ten, z wiekiem pokazuje rezultaty zaniedban przeszlosci.

Przestrzegam, ze nie ma rozwiazania “cud” na bóle. Trzeba dlugiej pracy, czasu i cierpliwosci, aby organizm wrocil do normalnosci. Moze nie wrocic wcale… ale usprawnic mozna :slight_smile:

W takim razie czekam na Twoją opinię. Kupiłeś SR300 czy SR500?

SR500. Kupiłem dwa. Materiałowy i skórzany. Montarz prosty i materiały dobre. Spora konfiguracja. Na razie siedziałem kilka h ale wszystko wyglada dobrze. W tej cenie chyba najlepsze co można kupić obecnie.

Jakie wrażenia po dłuższym użytkowaniu?

Bardzo pozytywne, za te pieniadze nic tylko polecac. Ale ciezko z dostepnoscia, mocne zainteresowanie jest i czesto trzeba czekac kilka miesiecy.

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

Nie poci się na tym tyłek / plecy? (pytam serio, bo siedzę na siatkowym)

Na skórzanym poci - wiadomo. W końcu skóra. Ale jest wersja materiałowa - czarno szary kolor. Ta jest ok. Mam obie wersje i ta materiałowa nie ma tego problemu a wszystkie inne zalety posiada.

1 Like

Ja mam skórzany i nie zauważyłem wzmożonego pocenia się. Osobiście jestem mega zadowolony.

Słyszałem że te fotel ma twardą piankę na siedzisku i wielu osobom to przeszkadza. Też wam to przeszkadza?

twarda? dla mnie nawet za miękką. W sumie warto wiedzieć o którym modelu się rozmawia. Ja mam dwa SR500 pianka na pewno nie jest za twarda. Przy SR300 slyszalem ze pianka jest inna, moze twardza? Nie wiem.

jak to komuś pomoże to ja mam regulowane biurko od conwork.pl Fajna sprawa i naprawdę konkretna jakosc, a do tego ogromny komfort jak pracujecie zdalnie.

Kwestia indywidualna. Mi się nie sprawdziło. Byłem w stanie tak pracować max godzinę. Po 11 latach eksperymentów (krzesło biurowe, klęcznik, piłka gimnastyczna, biurko do pracy na stojący) i tak zawsze kończyło się jakimś bólem (krzyż/kark/kolana). Masaż, cross-fit i basen pomagał tylko chwilowo.

Obecnie najlepiej mi się sprawdza praca z laptopem zmieniając pozycje. Leżę raz na lewym raz na prawym boku na kanapie. W przerwach rozciągam gumę treningową. Czasem boli ramię ale w końcu nie boli ani kark ani krzyż.