Ergonomiczne krzesło i biurko do pracy na stojąco

Dzięki Ci, dobry człowieku, będzie kupowane jeśli wysokość będzie się zgadzać (120 cm to dość niewiele przy moim wzroście).

Daj znać jak się sprawuje (jak juz będziesz miał) bo sam się nad nim zastanawiam :slight_smile:

Fajne, ale do maks. 180cm wzrostu. Przy wyższym można ew. ratować się podstawkami.

Obejrzałem, pomacałem. Przy moich 184cm wzrostu i budowie wysokość jest odpowiednia, było nawet jeszcze trochę zapasu.

Szczerze mówiąc - rozczarowujące. Jakość wykonania mnie nie przekonała, z kolei korbką trzeba się nieźle nakręcić (ale tu aż się prosi o jakiś ikea hack). Na razie nie kupuję.

Dzięki za info! Szkoda, że jakoś wykonania nienajlepsza oraz ta korbka bo w sumie byłem nastawiony na kupno (chciałem spróbować standing desk przy niewielkim nakładzie finansowym), ale w takiej sytuacji chyba pozostanę przy zwykłym biurku.

Moim zdaniem wszystkie sit / stand biurka w Ikei są co najwyżej mierne. Za te pieniądze można dostać dużo lepsze rzeczy (Kinnarps, kilka mniejszych firm).

Dzięki. Sprawdzę Kinnarps - już wcześniej miałem zobaczyć, ale kompletnie zapomniałem o nich. Widzę, że tam jest regulacja elektroniczna zamiast korbki, pewnie nieźle podnosi to cenę. @filiptepper orientujesz się ile kosztuje najtańsze biurko sitting / standing desk tej firmy?

O ile pamiętam to w najprostszej wersji proponowali mi bodaj 1800 netto za całość. Ale blefowałem trochę większym zamówieniem.

Jakie polecacie krzesła? Obecnie siedzę na fotelu ‘dla prezesa’ (czyt. chiński badziew) z Allegro już od kilku lat. Od jakiegoś czasu ten fotel się po prostu rozlatuje i powolutku rozglądam się za czymś nowym.

W poprzedniej pracy miałem Ergohumana i był to świetny fotel, ale jest wielki i bardzo drogi. Może znalazłoby się coś w rozsądnych kwotach?

Osobiście mam takie krzesło (bardzo wygodne): Fotele gamingowy w super cenie | JYSK

Hej!
Dołączam do tematu. Używane przeze mnie krzesło (o, takie) dokonało swego żywota. Zarwało się w którymś miejscu pod tyłkiem, więc szukam czegoś innego, do ~900-1000 zł. Obecnie biorę pod uwagę Markusa z Ikei oraz coś w stylu tego siedziska. Podpowiecie mi?

Swoją drogą - sporo tutaj pisaliście o piłce do siedzenia, a nikt nie wspomniał o tradycyjnych klęcznikach (które również są “ergo”. Swego czasu korzystałem, ale, podobnie jak koledzy przy piłce, zauważyłem mocne garbienie. Dodatkowo, z uwagi na dość masywne uda po ok. 45 min-1 godz. cierpły mi nogi.

Osobiście radziłbym jakikolwiek model z regulacją wysokości podparcia lędźwiowego.

Ja miałem klęcznik jako szczyl, do odrabiania lekcji. Ani to wygodne nie było, ani przed garbieniem mnie nie ustrzegło.

Mam Markusa od dwóch lat. Dla mnie największym mankamentem jest brak możliwości regulacji wysokości podłokietników. Z podłokietnikami nie mogę wjechać pod biurko. A dokładniej, dupę muszę obniżyć za nisko dla mojej satysfakcji, jeżeli podłokietniki mają się zmieścić. Mam metr osiemdziesiąt pięć, gdybym był niższy o te pięć - dziesięć centymetrów, to pewnie nie było by te podłokietniki w ogóle problemem.

Korzysta ktoś z foteli firmy Bnos, Bejot lub Profim?

Zdecydowałem się na Markusa. Daje radę - chyba robiony pod osoby mojego wzrostu (powiedzmy z przedziału 170-180 cm). Podłokietniki mi nie przeszkadzają.

Póki co, jedyny mankament jaki dostrzegłem jest taki, że jak mam zablokowane bujanie i siedzę w spodniach dresowych lub samych majtkach to stopniowo z niego zjeżdżam, bo się dużo wiercę na krześle :wink:

Póki co Markusa polecam. Wygodnie, plecy się nie męczą, tyłek ma jakiś tam pseudo-przewiew (porównując z poprzednimi fotelami skórzanymi). Jest spoko, jak za tę cenę nie będę płakał jeśli się za te dwa lata rozpadnie.

Polecam rowniez pilke. Taka duza rehabilitacyjna. Wymaga siedzenia w dobrej pozycji.
Dodatkowo fitness i zdrow[sz]y styl zycia.

Odkad zaczalem cwiczyc zniknely problemy z bolem plecow, karkiem, szyja.

Nie mowie, ze to jakies solution cud, ale jakbym rok temu kupil wypasione krzeslo za 6 kola i nadal nie robil tego czego nie robilem, to by nic nie pomoglo…

Pozdrawiam,

T.

Jeśli ktoś ma problemy z plecami polecam zwrócić też uwagę na to na czym się śpi.

W moim przypadku wymiana ponad 3-letniego materaca z IKEA przyniosła dużo lepszy efekt niż 3 m-ce rehabilitacji i rozciągania.

Piłka też pomaga, ale nie należy na niej siedzieć dłużej niż 2-3h dziennie (przy zachowaniu odpowiedniej pozycji).

Nie próbowałem jeszcze pracy na stojąco i wymiany krzesła na model “ergo” (rozważam).

Coś w tym może być, odkąd pamiętam leżę na porządnym materacu i mimo braku jakiejkolwiek ergonomii środowiska pracy nigdy nie narzekałem na ból pleców.

Jakies materialy zrodlowe?..

Nie wiem czy już było ale polska firma wypuściła 2 fotele, właśnie je kupiłem więc bede miał jakieś info wieksze za jakis czas.

Z testów i filmików na yt jest spoko w tej cenie (799-999) nie ma chyba nic lepszego plus produkt polski:
https://www.silentiumpc.com/spc-gear-sr300-oraz-sr500-fotele-dla-graczy/

Jeśli kogos bedzie interesować moja opinia to dzis odbieram dwa, wiec za jakis czas bede mogl napisac cos wiecej

2 Likes