Hosting dla Ruby on Rails

w panelu sterowania firmy superhost widzę coś takiego jak tworzenie aplikacji railsowej. Czyżby hostingowali railsy?

Polecam http://vipserv.org/ jako hosting Ruby on Rails. Za 5zł/miesięcznie można dostać RoR, SVN, django i platformę PHP+mysql

Ujmę to najdelikatniej jak potrafię: chyba kogoś bardzo mocno pokochało w głowę.

Bez przesady, to shared ;] za takie pieniadze, mozna sie meczy, pewnie oferuja jakis panel.

Są dzielone hostingi, które za niewielką kasę dają Ci shella. Co więcej, są to wszystkie hostingi, których oferenci twierdzą że faktycznie wiedzą co to RoR i go wspierają. DreamHost, MegiTeam?
I nie, nie można się pomęczyć. Capistrano? Debugowanie / czytanie loga?

Nie chodzilo mi o to ze to standard hostingu dzielonego :wink: tylko o to ze to standard hostingu dzielonego za 5 PLN :wink:

5 PLN miesięcznie to już lepiej wydać na piwo dla kolegi, który ma sensowniejszy hosting (VPS, dedyk) i może nam nań zrobić konto shellowe do naszych zabaw :slight_smile:

Z tego co widzę SSH jest za 10 złotych, w tym drugim pakiecie.

Jestem w nowy w tym temacie - chcę znaleźć jakieś sensowne miejsce dla 7-8 projektów w ROR , które mam na localhoscie - w sieci wyszperałem http://newrails.pl - pakiet resellerski jest już od 40zł . Może ktoś z Was miał kontakt z tym hostingiem i mógłby coś opowiedzieć? Jesli nie ten a są lepsze to jakie?

Shell – brak

No prośba, to ma być konto pod Railsy?

Jak masz do wydania 40zł miesięcznie, kup sobie konto na Dreamhost albo wysupłaj trochę więcej kasy na pierwszy slice na Slicehost. Ewentualnie RootNode (jeśli nie potrzebujesz “przemysłowego” uptime’u jest to bardzo fajna oferta do testowania i zabaw z różnymi technologiami).

Rootnode? To jest dla bardzo cierpliwych, no przynajmniej tak było pół roku temu jak tam zaglądałem… Ogólnie do eksperymentów jak ktoś ma zdrowie.

Slicehost za to rządzi, dostajesz w przystępnej cenie VPSa, fajny interfejs administracyjny, no i praktycznie jak sobie skonfigurujesz tak masz.

Atrakcyjne cenowo wydają się serwery dedykowane na OVH.pl, aż nazbyt atrakcyjna oferta ale nic więcej nie mogę powiedzieć bo wyglądało mi to zbyt mało wiarygodnie i w końcu się nie skusiłem :slight_smile:

Wcześniej @Tomash wspominał o www.megiteam.pl. Czy nadal jest godne polecenia? Jeśli tak to jak duże zasoby pamięci niezbędne są do obsłużenia aplikacji na ror z załóżmy 1000 UU/dziennie? 170zł/rok przy najbardziej ubogiej wersji to nie tak duże pieniądze…

kbl: najlepiej wykorzystać 14 dni testów i wszystko będzie jasne. W tej chwili mam Mephisto + jeszcze jedną mała aplikację RoR. Wychodzi mi ok 85MB.

ja osobiście polecam :slight_smile:

Megiteam jest ciągle nie do pobicia, aż dziw bierze, że ciągle jest taką samotną boją w Polsce. W sumie może i dobrze, jest firma ok, niech spija wszystko co powstaje w ror, a nie wymaga czegoś super dużego.

Również polecam megiteam.

Jeszcze nie miałem czasu pobawić się Google App Engine, ale myślę, że to także fajna możliwość hostowania aplikacji rails (jruby) i to za darmo.

Fajnie jakbyś opisał przy okazji step-by-step hostowania tam railsów, bo mało kto miał tu przyjemność rozgryzać jruby, a chyba ta wiedza jest wymagana na GAE

Ale tracisz praktycznie cały ActiveRecord oraz operowanie na plikach na rzecz ichniejszej nierelacyjnej bazy danych. Plus cała konfiguracja… zabawa zdecydowanie dla bardzo zaawansowanych railsowców.

Ja wiem czy dla tak bardzo zaawansowanych? Wczoraj udało mi się postawić małą aplikację w rubym na GAE od zera w kilka godzin… co prawda nie podoba mi się BigTable, i rzeczywiście traci się ActiveRecord, to muszę stwierdzić że do pewnych zastosowań, GAE świetnie się nadaje.