Hosting dla Ruby on Rails

Małą aplikację na Mongrelu się stawia w 30 minut (razem z napisaniem tasków Capistrano). Stąd fragment o zaawansowanych railsowcach.
Bez relacyjnej bazy z sensownym ORMem to już nie są railsy :confused:

Whow, mi także udało się postawić małą apke i wchodzę w to :slight_smile: Muszę przyznać, że naturalnie komercyjnych rzeczy tam nie ma co wrzucać, ale to jest dopiero pierwszy kroczek jaki google robi dla webdeveloperów, a znając siłę tej firmy i przemyślany marketing, trzeba trzymać rękę na pulsie. Wiem teraz jedno - statycznych stron nie opłaca się już trzymać na płatnym hoście, teraz jest free :), więc portfolia, wizytówki etc. spokojnie można tam ładować.

Prawdziwi twardziele / hakerzy statyczne stronki to hostują na Github Pages (jeśli nie mają własnego hostingu) :wink:

1 Like

Ja mam hosting an http://newrails.pl i chociaż nie jest to dedyk dla ROR to jestem zadowolony bo kosztowało mnie 5GB HDD i 20GB transferu 69 zeta!!!
plusem jest cpanel - w porownaniu do megiteam musialbym zaplacici ponad 200

Jezusmaria
http://www.slicehost.com/
patrz “256 slice”

BTW, dawno nie spotkałem kogoś, kto uważałby cPanel za zaletę :wink:

Pytanko pod megiteam - na jakim porcie mają ssh, bo nie mogę tego znaleźć a na 22222 nie fryga, a dziś BOK nie działa bo niedziela.

EDIT: okej, już nie wazne, działa na 22

no hosting będzie niezły jak admin => “ie bardzo się na tym znam, zaczynam się powoli w to wgłębiać” gratulacje

Jeśli mnie wzrok nie myli to na megiteam.pl pojawiły się opcje VPS (od 61zł.) i Dedyka. Współpraca z nimi jest bardzo przyjemna więc może warto…

O widzę, że zmienili całą stronę główną oraz ofertę. Rzeczywiście warto się przyjrzeć, bo jeżeli chodzi o współpracę to osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń.

o faktycznie się pozmieniało … A ja 2 tygodnie temu przedłużyłem u nich hosting. I mają program partnerski - nareszcie! Sporo osób namawiałem na hosting od nich

No to zapodaj tu swoj login albo costam co sluzy do rozpoznania kto polecil. Trza se pomagac :),
Ja pewnie niedlugo bede bral jakis hosting a to megiteam wyglada ciekawie.

Ja polecam http://dradmin.verknowsys.com/
Bardzo kumaty administrator. Dobry kontakt.

To ja zwróce Waszą uwagę na vpsinn.pl :slight_smile: za cenę 18zł można mieć przyzwoitego VPSa na XEN. Obecnie ich testuję.

Artur79 link w mojej sygnaturce

seban: ok
sevos: na ile tam trzeba grzebac samemu w konfigurowaniu srodowiska dla rails a na ile admini pomagaja ?
ja chcialbym na razie taki hosting gdzie moge skupic sie na aplikacji

1 Like

Czystego linuksa dostajesz, to nie jest managed, ale instalacja środowiska jest prosta - apache + passenger no i normalny ruby+rails tak jak u Ciebie w domu :slight_smile:

Ciekawa oferta, sevos, czekam na pierwsze opinie, bo jeśli będą dobre, to też kupię u nich VPS-a.

U drakora nie ma żadnych abonamentów, płacisz za tyle ile wykorzystasz, to dobre rozwiązanie szczególnie na początku, pierwsze opłaty miałem 20 pln.

Jak używacie Railsów na megiteam.pl? Na stronie pisze że jest tam wersja 2.1.2 ale można swoją zainstalować jako gem

A próbowałeś? Na Dreamhoście są jakieś tam Railsy, ale możesz je sobie zasłonić swoim gem’em albo zamrozić i wrzucić co tam chcesz.
Sam szukam hostingu więc jestem ciekawy. Chwilowo mam testowego VPSa na kr-cpd.pl ale nie wyrabiam czasowo żeby tym jeszcze administrować…