Jaki 'sprzęt' do RoR?

Popieram! Lenovo jak najbardziej. i5/i7 MAT ssd 8gb i nikt nie ma prawa narzekać. Osobiście wolę niższe rozdziałki bo czcionka wielkości ziarnka gorczycy rozwala mi gały. Kiedyś kupiłem na ebayu od nich używkę. Okazała się pachnącą nóweczką. Mają ogromny przerób i są jakimś tam certyfikowanym serwisem. Dbają o klienta.

Odradzam, zdecydowanie!
Sam zmieniłem swojego ThinkPada T420 na HP EliteBook G1 (2x więcej RAM, dysk SSD) i zarówno jakość wykonania, jak i komfort użytkowania są na zdecydowanie niższym poziomie.

Apropo sprzetu ogolnie - ja obecnie sie przesiadlem z procesora i5 na i7 w podobnym komputerze i moje odczucie jest takie ze nastepnym razem kupuje i7. Mam troche krotszy czas pracy na baterii jednak przyrost szybkobci widze przy samym odpalaniu 300 testow integracyjnych :wink: Dodatkowo bundle’owanie, kompilacje, odpalanie czegokolwiek - nie jest to przyrost rzedu 50% jednak nie spodziewalem sie ze roznica bedzie az tak widoczna :smile:

a czy miałeś przesiadkę z i3 na i5? Czy tam też różnica jest aż tak odczuwalna?

To jeszcze zależy od tego która to generacja i jak taktowane to i3/i5/i7.

Nie mialem takowej :wink:

addendum ma racje - tutaj generacje sporo roznice robia.

Przesiadalem sie z i5 1,7Ghz ULV (Macbook Air) na i5 2,7Ghz (Macbook Pro 13,3) i tutaj tez bylo szybciej.

Jestem zupelnie anty-trendy - zamiast kupowac coraz lzejsze komputery kupuje coraz to ciezsze i szybsze :smiley:

Tylko trzeba też głównie patrzeć na ilość RAMu, no bo to głównie przez RAM bedzie lepiej chodził komputer. Przynajmniej ja mam takie odczucia.

Kończy mi się laptop, rozglądam się za nowym pod Ubuntu

Ktoś kupował ostatnio i jest bardzo zadowolony?

Kupiłem hyperbooka, jestem bardzo zadowolony :wink:

http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n65-n650du-p-25922.html

w wersji z i7 (desktopowy) i 32 gb ramu.

Wady? Jest dosyć ciężki i nie trzyma zbyt długo na baterii.

Też kupowałem Clevo nie tak dawno temu, też jestem zadowolony. Połowa ceny za takie same podzespoły w porównaniu do Delli/Maców/X1.

HP Elitebook 840 G3.

Sprawdziłem pierwszy link z tym lapkiem, http://www.electro.pl/laptopy/laptop-hp-elitebook-840-g3-y3b75ea-,id-784867?gclid=CjwKCAiA-KzSBRAnEiwAkmQ159UtD2KsDiz4YNCIDhGY8bMYL726IFd0cL2TSfrC81gnxTQxjwn45RoCPQIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
za mniej możesz mieć Clevo z 32GB ramu, 4-rdzeniowym i7, SSD który (prawdopodobnie) jest szybszy i nie płacisz za Windowsa którego nie potrzebujesz. ¯\(ツ)

Nie uzywalem nigdy laptopow marki Clevo. Da rade dokupic do nich gwarancje next business day onsite?

Nie wiem, ma je w sprzedaży trochę sklepów, być może da radę u któregoś z nich dostać. Inna sprawa, że w życiu nie potrzebowałem gwarancji do żadnego komputera, a przez kilka w życiu przeszedłem :wink:

Ja też raczej nie mam tego problemu, bo jak mi mój główny komputer padnie, stacjonarka, to jest jeszcze moja druga stacjonarka w biurze, a jakby ten padł, to się mogę zawsze przemęczyć kilka dni na służbowym macu, a jak ten padnie, to jest jeszcze mój stary laptop…

Ale to w żaden sposób nie zmienia tego, że gdybym miał do pracy tylko jeden komputer i to nie daj boże lapka, to bez możliwości next busieness day w ogóle bym nie rozważał danego modelu. Wakacje/wolne to ja sobie robię wtedy kiedy ja chcę, a nie kiedy mi sprzęt to dyktuje.

2 Likes

A co pod koniec 2019? Na razie używam macbooka air, ale czasami mi zwalnia no i 128 GB to nie jest dużo, szczególnie jak muszę dużo dockerów ściągnąć… Nowy Mac, Dell XPS, Lenovo? Nie zależy mi na Mac OSX tak bardzo, może być Ubuntu.

Delle XPSy serio dają radę, rozmiar mają mniej więcej ten co MBP, jedyne zastrzeżenia to do touchpada który w MBP jest znacznie wygodniejszy