MusicRage: mój pierwszy startup

Na każdego kiedyś przyjdzie pora. Oto więc mój startup:
http://musicrage.org/
przez kilku znajomych podsumowany krótko jako “Humble Bundle dla muzyki” i to chyba najlepiej oddaje filozofię serwisu.

Super pomysł, jeno mała prośba - poprawcie komunikację strony głównej. Dobre 10 minut rozmyślałem nad tym jak to działa i co oznacza dodatkowy album.

P.S. Jakie plany wydawnicze? Uchylisz rąbka tajemnicy?

@Tomash, powinieneś smażyć się w piekle za nieklikalne labele w cenach.
Co do konceptu – super!
Wiem, że to nie Twoje klimaty, i wogóle, ale jeśli wprowadzisz dobrych, Polskich, niezależnych artystów ze sceny HH, to:

Aha, i jeszcze dwa słowa do mikrofony: Paypal ssie. Dziękuję.
//Edit:
Aha, jeszcze jedno: będąc na jakiejś podstronie,ciężko wraca się do strony głównej – to małe logo kiepsko spełnia rolę powrotu do root_path
//Edit2:
bro, odezwij się do mnie na priv, nie chce mi się tu spamować odnośnie niedoróbek na stronie, bo znalazłem kolejną.

Hmm. Muszę się uśmiechnąć do znajomego specjalisty od usability, w sumie to rozwijaliśmy to w gronie nerdów które znają i lubią zakupy pakietowe, więc faktycznie może być trochę niejasno i tego nie dostrzegamy. Dzięki za zwrócenie uwagi.

Obaj z Michałem (muzyczno-organizacyjna połowa MR) jesteśmy metaluchami, ale zdecydowanie nie chcemy się ograniczać. W drugim pakiecie (jeśli ten się sensownie sprzeda i MusicRage warto będzie kontynuować) chcielibyśmy mieć dubstep&electro. O dobrym HH też myślimy, ale tutaj ciężko nam ocenić fajność i zobaczymy jak to ogarnąć.

W każdym razie nie ma co wybiegać w przyszłość, bo jak się okaże że ten pakiet się sprzeda w dwudziestu egzemplarzach, to znaczy że nie warto i zwijamy serwis. Mam jednak sporo nadziei że ten wariant nie będzie miał miejsca :wink:

Świetny pomysł! :smiley:

Z sugestii do rozważenia: fajnie by było jakby można było posłuchać części więcej niż jednego kawałka, mniej więcej tak jak na itunes.

Pomysł mega ! czekam na chillouty i ambienty :slight_smile:

Promosy są z wszystkich/większości utworów na danej płycie :slight_smile:

oo, zapomniałem wczoraj jeszcze: do mojej listy dorzuć jeszcze: „Album promo” również powinien być klikalny (w tej chwili trzeba celować w malutką ikonkę obok)

Promosy są z wszystkich/większości utworów na danej płycie :)[/quote]
O cholera, jakoś tak założyłem, że to z jednego utworu i nawet nie sprawdziłem. W takim razie można zignorować powyższą sugestię.

fajny serwis, jakie konkretnie technologie/gemy użyliście ?

nie wiem jakie są koszty utrzymania tego (nie w sensie technologicznym bo te jestem w stanie sobie jakoś wyobrazić, bardziej organizacyjno-muzycznym) ale uważam, że przynajmiej kilka gatunków powinniście spróbować przed decyzją o zamknięciu - może się okazać, że jeden gatunek się w tem sposób lepiej sprzedaje od innych, itp.

idea mi się bardzo BARDZO podoba, trzymam kciuki!

Promosy są z wszystkich/większości utworów na danej płycie :)[/quote]
O cholera, jakoś tak założyłem, że to z jednego utworu i nawet nie sprawdziłem. W takim razie można zignorować powyższą sugestię.[/quote]
To normalne, wszystkie utwory metalowe brzmią w gruncie rzeczy tak samo więc nie zauważasz różnicy ;p

Żeby nie wklejać całego Gemfile, to w skrócie:
Rails 3.2.3, Ruby 1.9
mysql, paperclip + s3, devise + rails_admin, taglib-ruby (do id3 tagów), compass (designer lubi).
Testy w minitest (z api test::unit) plus factory_girl.
To tak w skrócie :slight_smile:

To powiedz znajomym i pomóż nam w wiralnej promocji :smiley:

Jasne że spróbujemy z innymi gatunkami, po prostu fajnie by było mieć motywację.

Też mi się podoba, pomysł i wykonanie jest OK. Jak się pojawi coś ciekawego z IDM (w stylu http://n5md.com/ ) to na pewno kupię :slight_smile:

Testy w stratapie lol. Przecież nie piszecie dla klienta!

Wrzuć info na hackernews :wink:

też mi się podoba. prosta rzecz, która może cieszyć

Tylko przyłączę się do tego, że można by prościej wytłumaczyć o co chodzi no i te nie przesuwane suwaki!!

Życzę powodzenia i wrzucam na fejsa w celach promocyjnych

też poszło na fejsa

Testy w stratapie lol. Przecież nie piszecie dla klienta![/quote]
Tylko kilka i dość podstawowych. Oraz wiesz, skoro się czepiam Obiego za niekonsystencję poglądów, to nie powinienem wpadać w tę samą pułapkę :wink:

W ogóle to jest artykuł na Antywebie:


jakby ktoś chciał wykopać czy zaszerować to też byłbym dźwięczny :smiley:

Testy w stratapie lol. Przecież nie piszecie dla klienta![/quote]

tomek@tomek-U36SD:~/rails_apps/musicrage$ be rake stats +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Name | Lines | LOC | Classes | Methods | M/C | LOC/M | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Controllers | 109 | 90 | 6 | 8 | 1 | 9 | | Helpers | 21 | 17 | 0 | 2 | 0 | 6 | | Models | 195 | 150 | 6 | 26 | 4 | 3 | | Libraries | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Integration tests | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | | Functional tests | 59 | 43 | 4 | 1 | 0 | 41 | | Unit tests | 47 | 25 | 6 | 0 | 0 | 0 | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ | Total | 431 | 325 | 22 | 37 | 1 | 6 | +----------------------+-------+-------+---------+---------+-----+-------+ Code LOC: 257 Test LOC: 68 Code to Test Ratio: 1:0.3
Chociaż większość LOC w modelach (konkretnie: w modelu Album) to wygodne metody akcesorowe do zserializowanej kolumny “metadata”, żeby RailsAdmin pozwalał wygodnie edytować. Także test-to-code jest de facto trochę lepsze :wink: