MusicRage: mój pierwszy startup

Prawie udało mi się strolować Tomasha (yay!).
Podoba mi się, że wszystko mieści się w 300 liniach kodu.

Jak ktoś ma konto na HN, to będę zobowiązany za podbicie. Trafienie na główną to może być dokładnie to, czego MR trzeba: http://news.ycombinator.com/item?id=3988633

Z technicznych spraw zdradzisz, czego używacie do serwowania mp3? Komercyjna biblioteka/player? Pytam się bo robię coś w trochę podobnym klimacie i kooperant upiera się na ogga (“wolne” playery, konwertery i brak opłat licencyjnych), co w moim przekonaniu jest uwiązaniem sobie kamienia do szyi już na starcie.

Tego: http://schillmania.com/projects/soundmanager2/

Oraz problem licencjonowania mp3 pojawia się dopiero jeśli Twoja sprzedaż przekroczy 100k$: http://www.mp3licensing.com/help/index.html

Trudno by mi bylo przyczepic sie do czegokolwiek. Pomysł fajny, wykonanie fajne, estetyka fajna. Jakbym bardzo chciał i musiał to jako subiektywny użytkownik powiedziałbym: “jak już macie FAQ-i to coś tam napiszcie ;)”.

Ja, jako człowiek z natury ciekawy chętnie bym się dowiedział na przykład:

  1. Czym się różnicie od i-Tunes :smiley: ?
  2. Czy i kiedy będzie można zakupić Krystynę Prońko czy Bayer full ?
  3. Mamy kapelę - Jarzębina i chcemy nagrać/wydać/sprzedać płytę - pomagacie … ?

Od siebie:
zapodałem temat na liście mailingowej polskich euro-urzędników. Kilka tysięcy bezpośrednich odbiorców. Profil chyba nie idealny ale potencjał do FWD raczej duży - powinieneś to odczuć w logach.

hmmm … :wink: - no to motivation bonus: jak sprzedaż dojdzie do setki w wyznaczonym na stronie “runie” wrzucę temat koledze z “Trójki” :slight_smile:

trzymam kciuki!
(tylko nie podkręcaj licznika :D)

gRuby, MusicRage to nie wytwórnia ani nie sklep internetowy ze stałą ofertą. To chyba odpowiada na wszystkie Twoje pytania :wink:

A to miłe, bo to samo mamy, tyle, że z inną skórką.
Powiem tak, te 100k $ jeśli chodzi o serwis gdzie sprzedaje się muzykę to nie jest duża kwota.
Co prawda to co my chcemy zrobić nie jest nastawione na zyski ze sprzedaży, ale jeśli z definicji zakłada się nieprzekroczenie tej kwoty to czy warto zawracać sobie głowę?
W przypadku Twojego serwisu podejrzewam, że wystarczy trochę rozszerzyć ofertę, rozreklamować serwis i ani się obejrzysz gdy będziesz płacić za licencję.
Czego życzę, tzn. nie wydawania na opłaty licencyjne, ale przekroczenie tych 100K$ :slight_smile:
W serwisie podoba mi się stylistycznie front-end, naprawdę dobra robota. Jest i estetyka i prostota i klimat i funkcjonalność - przekaż twórcy gratulacje.

Ależ ja wcale nie powiedziałem że nie chcielibyśmy przekroczyć 100k$ obrotu. Po prostu chciałbym mieć taki “problem”. A 2% za licencję na mp3 to niedużo, myślę że przełkniemy tę pigułę.

Design zrobił Mariusz “Dotmariusz” Cieśla, najlepszy webdesigner z jakim miałem okazję współpracować :slight_smile:

testuje właśnie pierwszy album - miodzio :smiley:

Pomysł dobry tak samo jak wykonanie. Na chwilę obecną brakuje mi dwóch rzeczy:
Primo przydał by się jakiś ‘globalny’ stop dla muzyki, tj. odpalam przy albumie play, i na stronie głównej pojawia się coś do wyłączenia muzyki. Osobiście w pewnym momencie musiałem szukać z którego albumu nadaje muzyka :stuck_out_tongue:
Secundo, nie zastanawialiście się nad ew. systemem opinii/komentarzy do paczek/albumów ? Wydaje się dość prostym ficzerem do dodania, a może wam pomóc generować dobrą treść do pozycjonowania ;>

Dzięki!

[quote=zalesz]Pomysł dobry tak samo jak wykonanie. Na chwilę obecną brakuje mi dwóch rzeczy:
Primo przydał by się jakiś ‘globalny’ stop dla muzyki, tj. odpalam przy albumie play, i na stronie głównej pojawia się coś do wyłączenia muzyki. Osobiście w pewnym momencie musiałem szukać z którego albumu nadaje muzyka :P[/quote]
Na szczęście plejer jest globalny, tzn. jak odpalisz promo z innego albumu, to ten pierwszy przestanie grać. Ale zgoda, globalna pauza by się przydała poza oknem albumu.

Zastanawialiśmy się i osobiście jestem przeciw :wink:
Znaczy jestem fanem skupienia i rozbudowy pionowej (coraz lepiej to, w czym serwis jest dobry) niż poziomej.

Niezły Buzz robicie wokół MusicRage - http://wyborcza.biz/biznes/1,101558,11794632,Nowy_serwis_muzyczny_MusicRage_org__piosenki_tanie.html

Gratki!

W Polsce jakoś-tam się udało przebić do świadomości, szkoda że z zagranicą idzie nam gorzej. No nic, kontynuujemy napieranie.

Tak podbiję temat że druga fala właśnie jest, a w niej trzy niezależne pakiety.

A żeby choć trochę technikaliów zachować: nie myślałem że to powiem, ale praca z Dotpay (zarówno panel, jak i kwestie programistyczne: wysłanie parametrów sprzedaży, odebranie powiadomienia o płatności) jest sympatyczniejsza niż z Paypalem. Dobrą robotę wykonali!

Jeszcze jedno: nie dajcie sobie sprzedać bzdury że w startupie testy są niepotrzebne albo że są tylko kosztem. Jasne że są pewnym kosztem, ale chyba nie spałbym spokojnie bez tego podstawowego test-suite’u witalnych funkcjonalności (wysyłanie koszyka i odbieranie powiadomień o płatności!),

A mi się podoba opcja “Pay with a Tweet or Facebook”, pierwszy raz coś takiego widzę, sami to wymyśliliście, czy po prostu nie miałem szczęścia na takie coś trafić? : )

EDIT: Nie wiem czy to było zamierzone, ale jak jest pole zapisywania się na newsletter, to przycisk “Sign up” u mnie wyświetla się pod spodem tego pola (Opera 11.64, 1366x768). : )

+1

Railsy oferują tak przyjazne środowisko testowe, że brak testów ciężko zrozumieć. No chyba, że ktoś jest geniuszem lub nie zna pojęcia regresja i KOSZTÓW z nią związanych.

O, to ciekawe. Dzięki, obadam.

Reddit to potrafi jednak mieć pierdolnięcie ;]

przed redditem: ~60 sprzedanych pakietów
po reddicie: 1425 pakietów

Huh, dobry wzrost ;]

Trzecia runda: cztery pakiety. Nareszcie coś dla miłośników muzyki elektronicznej (konkretnie to ambienty) :slight_smile:

Jeśli chcielibyście pomóc przebić nam się na reddicie, to bardzo ładnie poproszę:

Podobno imitacja jest najwyższą formą komplementu :smiley: My HB model binzesowy, oni nam koncepcję sprzedawania w ten sposób muzyki. Robi się ciekawie!

[quote=Tomash]http://www.humblebundle.com/

Podobno imitacja jest najwyższą formą komplementu :smiley: My HB model binzesowy, oni nam koncepcję sprzedawania w ten sposób muzyki. Robi się ciekawie![/quote]
To jeszcze im podprowadźcie marketing, bo muzykę macie dużo lepszą (sam kupiłem już 3 zestawy), tylko jakoś nie widać tego w ilości zakupów niestety.