Organizacja szkolenia online Ruby & RoR dla forumowiczów i nie tylko

ja również byłbym zainteresowany, oczywiście wszystko zależy od tematyki takich szkoleń

Ruby & RoR na pierwszy ogień, a jak się uda to potem Python & Django.

Ja również jestem wstępnie zainteresowany, natomiast dużo zależy od treści kursu. Jeżeli ma to być powielenie schematu http://www.railstutorial.org, tyle tylko, że w języku polskim, to nie bardzo. Wtedy ograniczycie potencjalnych kursantów tylko do stosunkowo skromnego grona osób nieznających angielskiego. Może więc warto, aby dyskusja na temat planu zajęć również była prowadzona na forum.

Wewogle można zrobić listę tematów i zagłosować (many-to-many) by sprawdzić które wzbudzają największe zainteresowanie. Przy okazji wyjdzie też na jakim poziomie byłaby większość uczestników.

Dziś będę rozmawiał już z osobą, która ma doświadczenie. Myślę, że właśnie zrobi się głosowania dotyczące różnych aspektów, a samo szkolenie podzieli się na podstawy Ruby & RoR i oddzielnie zaawansowany RoR. Dam znać.

Biorę też pod uwagę coś takiego jak warsztatowe spotkania, gdzie będą omawiane konkretne bardzo zaawansowane tematy, jednak to później. Trzeba postawić najpierw pierwsze kroki.

Do tej pory nikt nie był zainteresowany przeprowadzeniem szkolenia, na szczęście odezwała się jedna osoba i to bardzo konkretna -Tomash. Myślę, że nie ma co tracić czasu na szukanie innego szkoleniowca, aczkolwiek decyzja jest Wasza. Poniżej wstępna propozycja szkolenia:

Rozmawiałem z Tomash’em - moderatorem z naszego forum. Ma doświadczenie jako szkoleniowiec i programista (zawodowo od 2007). Ma świetne referencje i myślę, że może poprowadzić to szkolenie, a jego kompetencje zapewne poprą starzy bywalcy z tego forum.

Jego wstępna stawka za szkolenie to 3000zł brutto (12 godzin szkolenia). Szkolenie dotyczyłoby podstaw Ruby&RoR i miałoby charakter praktyczny/warsztatowy. Jeżeliby się udało ze szkoleniem, to potem byśmy zrobili kolejne, dotyczące tematów zaawansowanych.
Do 8 marca Tomash przedstawi plan szkolenia i od tego momentu zaczęłyby się zapisy.

Oszacowane koszta całkowite przeprowadzenia szkolenia wynoszą 4 000zł.
Cena szkolenia na ten moment wynosi 400zł od osoby, przy czym minimalnie musi być chociaż 10 osób.
Szkolenie jest zaplanowane na 8, 11, 15, 18, 22, 25 kwietnia(godziny wieczorne).

Zapraszam do dyskusji odnośnie tej wstępnej propozycji szkolenia. Konkrety, czyli plan ogólny szkolenia będzie dostępny 8 marca. Na dniach pewnie przeprowadzimy jakieś sondy i też zaprezentuję stronę dla tego typu szkoleń “po kosztach”, gdzie będzie można się zapisywać.

nie pomyliłeś się z tą datą? obecnie mamy luty.

Stety/niestety na kwiecień. Muszę najpierw rozpromować szkolenie, żeby te 10 osób się znalazło. Chyba, że w przeciągu tygodnia zgłosi się do mnie 15 osób, to możemy zrobić szybciej. Powiem wprost, wolę dać szkolenie w kwietniu, ale niech będzie na wyższym poziomie niż szkolenia stacjonarne za ponad 2 500zł - musi być pełna perfekcja.

Uczestnicy muszą wynieść z tego jak najwięcej, aby to co zainwestują, wróciło do nich z dużo większym zyskiem.

Chciałbym też dodać, że dla chętnych i obowiązkowo dla tych, którzy nie mieli styczności z programowaniem, w marcu przeprowadzę wstępne szkolenie z podstaw tworzenia portali w oparciu o HTML5, CSS3 i PHP5(ewentualnie jeśli zdążymy to pluginy jQuery), aby te osoby swobodnie przyswajały wiedzę na szkoleniu z Ruby&RoR. Oczywiście dotyczy to osób zainteresowanych szkoleniem Ruby&RoR(inne osoby będą musiały te symboliczne 100zł zapłacić).

Moje doświadczenie szkoleniowe nie jest tak pokaźne, jak Tomash’a, ale prowadzę prywatne szkolenia już od ponad dwóch lat w tych zakresach(dodatkowo C++ i Java), więc dawka wiedzy będzie potężna i praktyczna.

Ja jestem chętny na szkolenie :slight_smile:

Wiec czekamy na zapisy !!!

Hej, ja jestem chetny na to szkolenie, gdzie mozna sie zapisac?

nie pomyliłeś się z tą datą? obecnie mamy luty.[/quote]
Co prawda przeprowadziłem kilka szkoleń, mam konspekty i prezentacje – ale chcę żeby to było szkolenie dopracowane, dopięte i jak najbardziej aktualne. To wymaga trochę pracy. Nie wspominając o logistyce, którą wziął na klatę kolega Alpha.

Poza tym dajmy marzec na ustabilizowanie się i finalny release Rails 4 oraz jakiś patchlevel Ruby 2 :smiley:

Na szkolenia będzie można zapisywać się po 8 marca. Żeby się zapisać, będzie trzeba zapłacić po prostu kwotę za szkolenie (chcemy uniknąć sytuacji, gdzie deklaruje obecność x chętnych, a jak przyjdzie co do czego, to opłacą tylko 3 osoby).
Do 26 marca musi się zapisać najmniej 10 osób. W przeciwnym wypadku pieniądze zostaną w całości zwrócone na konto tych, którzy zapłacili.
Mamy jednak skrytą nadzieję, że ze względu na bardzo kompetentnego prowadzącego, wieść o szkoleniu się rozejdzie i będzie dużo osób.
Jeżeli wszystko się uda, to od razu będziemy brali pod uwagę realizację szkolenia odnoszących się do bardzo zaawansowanych aspektów RoR.

W zależności w jakich godzinach będzie się odbywać, jaki będzie zakres przekazanej wiedzy oraz rzeczywistej stawki jestem zainteresowany.
Powiem wprost - nawet te 400 może być zaporowe dla biednego ucznia, tym bardziej jeżeli miałoby to być szkolenie jedynie podstawowe, a kolejne kosztowałoby tyle samo.

Poza tym, jeżeli jest to szkolenie online to dlaczego ograniczać się do 10-20 osób?
Myślę Mam nadzieję że zainteresowanie będzie duże, z tego względu że od dłuższego czasu nikt w Polsce nie podejmował się takich szkoleń.

1)Nie wiem, czy szkolenie można też określić zupełnie podstawowym. Zobaczymy, co zadecyduje Tomash, ponieważ jeśli stwierdzi, że szkolenie ma się odnieść do Ruby2 i RoR4, to będzie super. Aczkolwiek on musi jako spec ocenić sytuację.

2)Niestety bardziej się nie da zjechać wstępnie z ceną, ponieważ liczba osób uczestniczących pozostaje niewiadoma, a wcześniej nikt tutaj czegoś podobnego nie organizował. Kwota jest i niska i dla niektórych nadal wysoka, jednak marka prowadzącego jest bardzo istotna i ona przesądza o jakości szkolenia.

Gdybyśmy mieli wziąć chłopa z ulicy z małym doświadczeniem i bez specjalnych referencji, to nikt by nie chciał nawet 1 zł inwestować. Jeżeli natomiast jest porządny prowadzący, to sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej.

Na sponsorów można liczyć, ale najpierw trzeba udowodnić, że tego typu szkolenia w takich cenach wnoszą bardzo wiele, że prowadzący je to prawdziwi eksperci i warto je sponsorować.

Jak będzie naprawdę dużo osób, to i szkolenie będzie możliwie rozbudowane (jeśli mowa o ilości zajęć), ale tutaj na bieżąco będę analizował sytuację z Tomash’em.

Alpha, moim zamiarem nie było wątpienie w jakość szkolenia.
Tomash, wydaje się doskonałą osobą w zakresie wiedzy jak i doświadczenia w prowadzeniu podobnych szkoleń.

Oczywiście kwota ta jest bardzo niska jeżeli patrzymy z perspektywy osoby pracującej, dla osoby nie mającej dochodów to jednak spory kłopot… tym bardziej że byłbym zainteresowany również RoR Zaawansowany jak i Python/Django.
Niestety nic nie wymyślimy bez jednej konkretnej danej… ilości osób. Przydałoby się zrobić już teraz nie wiążącą rejestrację aby określić chociaż w zawyżeniu te liczbę.

Okej, w takim razie proszę nie na forum, ale na priv, aby pisały do mnie osoby zainteresowane szkoleniem w cenie 400 zł. Jeżeli jest ktoś, kto nie pracuje i nie ma tylu pieniędzy, to niech napisze jaką kwotę jest w stanie poświęcić na szkolenie. Te informacje chciałbym zebrać do końca tygodnia. Proszę, aby pisały osoby, które faktycznie będą zdecydowane i są pewne, że będą miały pieniądze na szkolenie.

Jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko, to możemy zrobić tak, że uczące się osoby (w systemie dziennym) do 24 roku życia przesyłają mi później zaświadczenie o tym, że się kształcą i dostaną zniżkę. Jednak tutaj jest kwestia bycia fairplay do osób, które uiszczą całą opłatę(czyli nie może być sprzeciwu). Ponadto muszę tą kwestię omówić z Tomash’em więc nic nie zagwarantuję. Fakt, jak miałem 19 lat to 400zł było dla mnie dużą kwotą i rozumiem to, może coś wymyślimy.

Witam serdecznie. Ja jestem gotowy dać 400zł za szkolenie bo na pewno będzie ono na na bardzo wysokim poziomie:)

Kilka osób się już zgłosiło i bym poprosił, abyście jeszcze wysyłali zgłoszenia(musi się te 10 osób nazbierać po 400zł, na razie są 4 chętne + uczniowie, którzy dostaną zniżkę ).

Prawie mam gotową nową odsłonę strony firmowej, jutro dam link i tam będę zamieszczał wszelkie informacje odnośnie szkolenia :slight_smile:

Dodatkowo możliwe, że będę prowadził też jakieś warsztaty tworzenia gier dla chętnych, gdzie będą mieli okazję nabyć trochę doświadczenia.
Dotychczas pracowałem przeszło 2 lata przy fajnych projektach fonline’owych


A tu intra-prezenty z Polski i Francji do tych edycji:


i też prowadziłem takie szkolenia indywidualnie pod kątem tworzenia gier, wspierałem także dwie ekipy
(które niestety się chyba wypaliły, bo tworzenie gier to nie bajka i trzeba mieć duszę do tego stworzoną
i sporo ludzi-pasjonatów przy ambitniejszych projektach). Będą to warsztaty, ale udostępnię narzędzia, żeby wszyscy mogli się spotykać całodobowo i wspólnie działać, także będę indywidualnie pomagał przy różnych aspektach tworzenia projektu(nauki programowania itd.).

Myślę, że będzie niezła frajda z tym, ale to po szkoleniu Ruby&RoR.

Czekajcie na info i trzymajcie kciuki, ażeby wszystko się powiodło.

@Alpha: narazie to wygląda tak samo jak kupowanie biletów na konferencje, kupujesz bilety, a agenda pojawia się dużo później. Moze dlatego masz mało zgłoszeń, tak naprawde poza tym że będą Rails 4 to nie wiadomo co będzie.