Rails 3 final celebration hackfest? :)

Howgh!

Chętny ktoś w tym tygodniu na hackfest z okazji wydania Rails 3 stable? Możemy sobie nawzajem pomóc pomigrować nasze stare projekty na R3 albo hakować cokolwiek innego.

Offtopic.

[code=Ruby]# /descriptions

/pl/descriptions

/en/descriptions

scope ‘(:locale)’, :locale => /en|pl/ do
resources :descriptions
root :to => ‘projects#index’
end[/code]
To z oficjalnego przykładu DHH dotyczącego routingu. Polska przedostaje się do popkultury Rails :slight_smile:

jasne że tak- choćby komentarz do commita “dobry pies” Jose :wink:
a jak już offtopujemy (nie miałem chwili żeby sprawdzić) - przywrócili w końcu snowmana? :slight_smile:

[quote=Tomash]Howgh!

Chętny ktoś w tym tygodniu na hackfest z okazji wydania Rails 3 stable? Możemy sobie nawzajem pomóc pomigrować nasze stare projekty na R3 albo hakować cokolwiek innego.[/quote]
Jestem za!

Od środy jestem w Warszawie.

Ja bym chętnie pohackował jakiś Engine używając nowego API z mojego forka (chyba, że do czasu hackfestu zmerge’ują już moje zmiany do mastera). Jak ktoś byłby zainteresowany, to mogę też opowiedzieć trochę o tym co się zmieniło w kwestii “mountable apps” i co można dzięki temu zrobić :slight_smile: (oraz co w założeniu ma zostać jeszcze zrobione :wink: ).

To co, czwartek?
(a w przyszłym tygodniu zrobimy normalnego WRUGa)

Mi pasuje. Ktoś jeszcze chciałby pohackować?

Coś nie widzę odzewu. Czak, Olek, Filip?

Ja na pewno przyjdę i Cię wymęczę z mountable apps, mam już nawet pomysł na 2-3 :smiley:

[quote=Tomash]Coś nie widzę odzewu. Czak, Olek, Filip?

Ja na pewno przyjdę i Cię wymęczę z mountable apps, mam już nawet pomysł na 2-3 :D[/quote]
Ech… właśnie mi się plany zmieniły i w czwartek nie dam rady - skoro nikt się nie odzywa to może przełożymy na następny tydzień?

Ja nie dam rady w ten czwartek. Ewentualnie w przyszły dam. :slight_smile:

To w przyszły zatem :slight_smile:

Szit dopiero zobaczyłem ten wątek i czytam przewijam … “fak czwartek to dzisiaj”… “o przyszły czwartek”… :stuck_out_tongue:
Ufff… następny czwartek chętnie.

Czwartek 9. września.
Mam nadzieję, że pamiętacie? Wrzucić info na stronę?
Z atrakcji to będzie Drogomir do molestowania o mountable apps :smiley:

ja przyjeżdżam z łodzi i sevos być może też, z tego co wiem rozmyśla nad tym

Niby to hackfest, ale może by tak Drogomir krótką prezentację o montable apps. Ja osobiscie chętnie bym posłuchał

[quote=Tomash]Czwartek 9. września.
Mam nadzieję, że pamiętacie? Wrzucić info na stronę?
Z atrakcji to będzie Drogomir do molestowania o mountable apps :D[/quote]
Jeżeli planujemy jakieś prezentacje, to ja chętnie opowiem o tym co się zmieniło i jak z tego korzystać :slight_smile:

EDIT:
@Piotr Misiurek: nie zauważyłem Twojego posta :stuck_out_tongue: W każdym razie jeżeli nikt nie ma nic przeciwko, to 15-20 minut mogę się poprodukować.

Dobra, to o 18 (zdążą wszyscy?) krótka prezentacja, a potem do knajpy na hackfest?

Gdzie prezentacja(Łucka)? Gdzie kodzenie?

No nie wiem, prezentacja na Łuckiej nam raczej wyłącza napieranie na Powiśle do knajpy.

Olek, masz jakiś pomysł?

Myślałem o Green Cofee na Placu Konstytucji, ale to też jest całkiem daleko. W okolicach Łuckiej jest co prawda Chłodna 25, ale jest tam chyba zbyt duży tłok o tej porze, pewnie znów ktoś będzie miał koncert i lipa. :confused: Nie znam tamtych terenów. Pewnie coś z wifi jest w okolicach ronda ONZ, ale może być drogo i mało przyjemnie.

Ile osób się właściwie wybiera na hackfest? Bo ja na przykład raczej będę samochodem i mógłbym do czterech osób na Powiśle zabrać?

Jak nie będzie dużo osób, to możemy olać prezentację. Mogę przygotować jakiś krótki tekst/tutorial o zmianach, każdy sobie przeczyta, a wątpliwościach będzie można już w knajpie pogadać.

Tylko niech się wpiszą osoby, które chcą przyjść żebyśmy mieli jakiś obraz sytuacji :wink:

Ja tak samo. Dwa wozy oznaczają, że problem przeniesienia się na Powiśle znika :slight_smile:

Gdyby Drogomir dziś zamiast prezentacji machnął konkretną i kompleksową notkę na blogu o Mountable Apps (jak zacząć, możliwości, co jak zrobić itd.) która zastąpiłaby prezentację, byłoby jeszcze lepiej.