Rails Girls Poznań - zostań coachem!

Hejże! Za miesiąc - 12-13 września - ruszamy z II edycją Rails Girls z Poznaniu.

Pewnie spora cześć z Was już się spotkała z tym ruchem. Dla całej reszty, krótkie wyjaśnienie - Rails Girls to bezpłatne dwudniowe warsztaty programowania, których uczestniczki przy wsparciu mentorów krok po kroku uczą się tworzyć aplikacje internetowe. Więcej info na: http://railsgirls.com/poznan

Jeśli ktoś z Was chciałby nas wspomóc i zostać coachem, dajcie znaka na: railsgirlspoznan@gmail.com

Na flickrze można popatrzeć jak to wyglądało w zeszłym roku (zdjęcia, zdjęcia!)- Rails Girls Poznan - 2013. A tutaj relacja jednej z naszych super trenerek Things you should know about Rails Girls Poznań.

Wkrótce ruszą zapisy dla uczestniczek.

Dla tych co na twitterze i facebooku:
https://twitter.com/railsgirls_poz

I moved 7 posts to a new topic: Problemy użytkownika Merano z inicjatywą Rails Girls

1 Like

Hej, czy korzystacie z oryginalnego programu na stronie Rails Girls, czy też trochę go zmodyfikowałyście, np. rezygnując ze scaffoldingu?

Hola, przepraszam, że z opóznieniem. Podczas pierwszej edycji korzystałyśmy z orginalnych guidsów (chociaż finalnie cześć grup radziła sobie tak dobrze, że rozwijały apki dalej niż w tutorialu RG). Wiem, że warszawianki na potrzeby ostatniej edycji zmodyfikowały program. Jesteśmy jeszcze przed finalną decyzją, polecasz coś konkretnego?

Byłam coachem tylko w ostatniej edycji warszawskiej, więc nie mam doświadczenia z coachowaniem ze scaffoldingiem, ale program warszawski bardzo mi się podobał - imho magia dla niektórych osób początkujących może być nieco zniechęcająca. @Tomash czy @chastell mogą powiedzieć więcej na ten temat. :slight_smile: W każdym razie, najprawdopodobniej wyślę wam mejla, jeśli nie macie jeszcze kompletu coachy.

Tak, w ramach przygotowań RGWarsaw przygotowaliśmy z @chastell program który wydaje nam się zarówno łatwiejszy w zrozumieniu, jak i w wyskalowaniu pod poziom konkretnej grupy. Zresztą wszystko jest wyjaśnione we wstępie, sekcja “Rationale”.

http://dotclass.org/rails-girls-warsaw-programme/