Spotkanie w Warszawie

Nie wiem czy to kogos zainteresuje, ale moge troche luzno poopowiadac o problemach zwiazanych z hostingiem RoR.

Ja byłbym tym bardzo zainteresowany, jeśli jeśli masz jakieś doświadczenia z mongrel, to tym bardziej byłbym szczęśliwy.

fajny pomysł. a termin jaki w koncu jest? początek/połowę lipca, czy może lepiej przenieść na wrzesień/październik, tak żeby więcej osób sie na forum zebrało i był czas na zorganizowanie. bo w tym momencie nie zostało dużo czasu i niewiele osób się o tym dowie (prawdopodobnie). będzie więcej czasu na promowanie języka, co bezpośrednio zwiększy frekwencję :slight_smile:

Jutro będę już konkretnie umawiał spotkanie - ale chciałbym, żeby to była połowa lipca, czyli 14, piątek. Nie jest to w zamyśle jedynie i ostatnie spotkanie, więc jeśli ktoś nie może przyjść teraz, to przyjdzie następnym razem :slight_smile:

Nieeee! :wink:
Okazuje się, że mnie nie ma od 7 do 17… Będę musiał nadrobić na następnych spotkaniach.

Jak zapowiadałem, umówiłem już konkretny termin spotkania, i jest to 14 lipiec o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej firmy Sec-Bos, przy ulicy Łowickiej 39A. Niniejszym chciałbym podziękować tejże firmie za pomoc w zorganizowaniu naszego spotkania.

Na razie mamy trzy punkty programu:

  1. Paweł Rutkowski opowie (mam nadzieję) :slight_smile: o problemach z hostingiem RoR
  2. Moja krótka prelekcja na temat prototype i script.aculo.us
  3. Dyskusja na temat napisania forum w railsach - fajnie, gdyby się udało coś wiążącego ustalić.

Proszę o podanie, kto może przyjść, i umieszczenie informacji o spotkaniu gdzie się da, w razie możliwości z linkiem do strony firmy. Prosiłbym też o informację, gdzie się takie info pojawiło, porobię wtedy screeny, żeby i Sec-Bos była zadowolona.

Czy ktoś ma możliwość przyniesienia projektora?

Czy mógłby ktoś z dostępem do webblog.rubyonrails.pl wrzucić tam to ogłoszenie?

Dodałem ogłoszenie do bloga.

BTW. Jeśli ktoś chce dostęp do admina bloga, proszę o kontakt mailowy.

Pozdrawiam.

Świetnie, że udało się zorganizować jakieś spotkanie. Postaram się dojechać z Wrocławia, ale niestety nie mam pewności, że mi się uda wyrwać. Nie mogę się doczekać :slight_smile:

Rozumiem, ze jest to juz konkretny termin.
Czy wiadomo juz ile osob bedzie?
Łowicka na Mokotowie miedzy Woloska i Niepodleglosci?

Chcialem wszystkim uczestnikom wczorajszego spotkania podziekowac za niesamowita atmofere i ciekawe dyskusje.
Nie moge sie juz doczekac kolejnego spotkania :slight_smile:

Pierwsze lody zostały przełamane i myślę, że można odtrąbić sukces :). Było kameralnie, miło i rzeczowo.

No, nawet pierwszy prelegent nie przynudzal :slight_smile:

Ze swojej strony chcialbym podziekowac uczestnikom za wysluchanie wykladu i uwagi po nim. Przyjalem je do wiadomosci i jest za nie bardzo wdzieczny.

Mam nadzieje ze nastepnym razem bede mogl zostac dluzej i podyskutowac wiecej :).

Czołem panowie!

Spotkanie udało się naprawdę znakomicie! Było inspirująco, motywująco i kameralnie (jak napisał Krzysiek). Wielkie brawa dla Tomka za zdecydowaną organizację oraz dla Pawła i jeszcze raz Tomka za pracę włożoną w prezentacje.

Mam nadzieję, że spotkamy się znów za miesiąc, w niepomniejszonym składzie! :slight_smile:

było super, czekamy na fotki. w sumie i slajdy z prezentacji też można gdzieś wrzucić.

Aloha !

Bylo superfantastycznie ! Przyznam, ze mialem pewne obawy, ze bedzie nieco sucho i dretwo. Na szczescie kompletnie sie mylilem !! Mam nadzieje, ze dalej bedzie jeszcze swietniej

Do zobaczenia za miesiac w realu, a do tego czasu do gadek na forum!

http://www.flickr.com/photos/reuptake/sets/72157594200212537/

tu są fotki.

http://blog.temp.rsc.pl/prezentacje/
tu jest moja :slight_smile:

Ogólnie bardzo fajnie. Miło by było, gdyby następnym razem za prezentacjami poszły jakieś “konkrety”, czyli w przypadku hostingu informacje, gdzie na przykład można aplikacje obecnie hostować, jakieś porównanie parametrów, etc. A że w spotkaniach uczestniczą też autorzy aplikacji, które już za chwilę wyjdą z “bety” i pojdą na żywo w sieci, to byłoby też ciekawie posłuchać o ich doświadczeniach, podejściu do sprawy (np. webankieta.pl czy 28dni.pl). Myślę, że ciekawe może być też przedstawienie RoR od strony mniej technicznej, a bardziej całego ruchu startupowego. Odniosłem wrażenie, że mimo że spotkanie było pod szyldem RoR, to wszyscy “czuli temat” i wiedzieli, kto to Graham, co to Y Combinator i z czym startup się je :wink:

– Suler

Widzisz, przeslaniem (moim “prywatnym” zdaniem) mojej prezentacji bylo stwierdzenie ze hostowanie aplikacji RoR nie ma sensu - jedyna droga to kolokacja.

Ok, nastepnym razem poopowiadasz nam o tym :slight_smile: Juz 18 Sierpnia :slight_smile: