Szkolenierails.pl - czy warto?

Trochę odpływ od tematu - nie nie jestem programistą Delphi już ,ale darzę ten język sporym szacunkiem. Z tego co wiem nowe wersje środowiska umożliwiają kompilowanie się na wiele platform na raz, co jest bardzo cool w porównaniu z C# (chociaż i C# jest wieloplatformowe, w końcu działa na różnych odmianach Windowsa :slight_smile: ) :slight_smile: a nawet z Ruby. Tak, wiele programów w Delphi powstaje, choćby pewien program do rozliczania pit - choć nei wiem co w tym linku było złego? (patrz niżej).

Sam pracuję teraz od 3 lat bez mała w C#. A planuję przejście na Ruby/Rails jak czas pozwoli. Ale tylko zdalnie :smile:

Ktoś wytnie linka z tego postu wyżej?

edit (up): bo temat jest zupełnie o czym innym, niż Ty piszesz. A że teraz jest okres rozliczeniowy pitów, to już zupełnie…

Pozwolę sobie odświeżyć trochę ten post, dyskusję która się rozpoczęła.

Dokładniej mówiąc o pierwszej pracy jako ROR developer. Z dyskusji wywnioskowałem że jest wiele firm które osoby początkujące, kreatywne i inteligentne biorą na staż, albo nawet na juniora bez większych problemów.

Ze swojej jednak strony muszę się z tym nie zgodzić. Od prawie roku uczę się railsów, z przerwą na nodejs i inne webowe technologie, pracując równocześnie na pełny etat i realizując różne projekty w ror ( po godzinach)
Doświadczenie z programowaniem, bazami danych mam nie od dziś, studiuje wszelkie technologie na pjwstk, konsola - linux nie jest mi obce.

A mimo wszystko oferty na junior dev/staż pojawiają się strasznie żadko na tym forum, jak i na innych portalach z pracą.
nie wspominając o tym że w wymaganiach junior ma mieć komercyjne doświadczenie min 1 rok.

Niestety nie mogę rzucić obecnej pracy i wydać hajs na jakieś 2 tyg szkolenie, po którym zapewne dużo się nie zmieni.
Netguru workshopową aplikację bez większych problemów udało mi się ogarnąć. Mam też na swoim koncie przerobione wszelkie tutoriale, oraz kilka wewnętrznych apek w mojej obecnej firmie.
Mimo wszystko nadal nie mogę poświęcic w 100% mojego czasu jako programista railsowy, mimo że bardzo tego chce.
Więc jeśli są jakieś firmy które są chętne przyjąć mnie do swoje skrzydła, proszę o kontakt.
Dodam że mieszkam w Warszawie

@wasperski a może masz złe CV? Według mnie, najważniejsze są własne projekty. W swojej wypowiedzi napisałeś, że zrobiłeś jakieś tam aplikacje dla własnych potrzeb. No dobra, ale czy to są jakieś skomplikowane aplikacje, może jakiś kod? Może bardziej określiłbyś swoje kompetencje. Np. znasz linuksa to zamiast pisać “nie boję się konsoli” to jakaś praktyczna rzecz, np. umiejętność postawienia VPS na Linuksie itp. Zamiast uczę się/uczyłem się Node.js to zrobiłem taką aplikację wykorzystująć Node.js i jakieś szczegóły. Myślisz, że rekruter po zobaczeniu twoich słabych stron występujących w tym wpisie napisze do Ciebie? Właśnie teraz na forum chcesz jak za największą cenę sprzedać swój czas. Skoro mieszkasz w Warszawie, to twoja obecność na WRUG’u, WarsawJS, podniesie twoją cenę/atrakcyjność.
A i jeszcze materiały https://www.youtube.com/watch?v=6nPQJfx0RKQ http://gynvael.coldwind.pl/?id=338 http://gynvael.coldwind.pl/?id=337

1 Like

Dzięki za cenne uwagi. Warto było napisać ten post chociażby dla linków które zamieściłeś.
Odnośnie WRUG, przeglądając forum i tematy uważałem że jest to dla bardziej doświadczonych railsowców, ale po nagraniu które zamieściłeś zmieniam swoje zdanie, i na pewno wybiorę się na kolejne spotkanie.
No i CV mam do poprawki.

Nawet gdyby faktycznie tematyka była dedykowana zaawansowanym railsowcom, to tym bardziej powinieneś się tam zjawić! Nasze polskie ruby user grupy to miejsce spotkań osób wyjątkowo pozytywnie nastawionych na nowych adeptów rubiego!

Nawet jeśli za dużo byś nie zrozumiał z prezentacji, to wciąż pozostają wartościowe, pouczające i ciekawe rozmowy z uczestnikami, którzy chętnie doradzą Ci jak stawiać kolejne kroki w Twojej podróży.

Koniecznie wpadnij! To także świetne wydarzenie towarzyskie (na TRUG’u grają w planszówki <3)

Jest tu ktoś kto był na tych szkoleniach i ma cokolwiek konkretnego do powiedzenia o nich? Może te osoby co niby od zera się wszystkiego nauczyły i potem dostały pracę? Bardzo byłbym ciekaw jak się to odbyło. W końcu to chyba jedyne polskie forum RoR, to prędzej czy później powinien tu ktoś zajrzeć.

Warto na nie iść jeśli połowę materiału już się zna z różnych innych źródeł?