Temat spotkania majowego

Howgh!

Zgodnie z ustaleniami spotykamy się w pierwszy wtorek maja, czyli 6.05. O 19 lądujemy w barze, gdzie każdy może z każdym na jaki temat tylko chce (jak w brazylijskiej telenoweli), ale przechodząc o 20 do sali w szkole wypadałoby mieć z grubsza plan co będziemy robili :slight_smile:

Ktoś ma plan co mógłby pokazać w sali (np. w formie 15-20 minutowej prezentacji czy miniwykładu)? Ewentualnie co moglibyśmy razem porozgryzać?

Osobiście z tematów, które chętnie bym poznał jakoś-tak grupowo:

  • Ruby 1.9, zmiany, z naciskiem na prog. funkcyjne (nowe lambdy)
  • webaplikacje nie-sajtowe: SOAP4R, XMPP4R, miniserwery http w Webrick i reszta tematyki “enterprisey”
  • mało znane, a fajne i użyteczne gemy

Poza tym jest do omówienia temat naszej (współ)organizacji Euruko2009 [w Krakowie] oraz ewentualnych warunków ku temu - nadanie formy prawnej stowarzyszeniu, żeby sponsorzy chcieli z nami rozmawiać itp. itd. Myślę, że możemy zrobić jak Czesi - zarejestrować ogólnopolski RUG razem z Krakusami :slight_smile:

Cześć,
Jestem tutaj raczej nowy, ale podoba mi się idea WRUGa i na dodatek całkiem lubię gadać. Ergo - chętnie przygotuję prezentację o nowościach/zmianach w Ruby 1.9.
Myślę, że mogę w 15-20 minutach dosyć wnikliwie opowiedzieć o:

  • Encodingach i multibajtowych Stringach
  • Lambda literals, zmiany w proc i lambda
  • Zmianach składniowych i detalach, które najpewniej wywalą istniejący kod
  • Wydajności
  • Czy warto (i dlaczego nie ;)) napalać się na Ruby 1.9
  • Harmonogramie i Ruby 2.0
    …to tak z grubsza. Dajcie znać czy taka prezentacja może być i czy mam się szykować (fryzjer i te sprawy :))

Przy okazji mam jeszcze pomysł na mini-event podczas spotkania. Tylko najpierw pytanie: czy w sali jest dostęp do netu?

W sali jest wifi.

Mi się tematyka podoba, ale jeszcze trzebaby resztę uaktywnić do wypowiedzenia tutaj :wink:

Mi sie tematyka podoba, chetnie poslucham :wink: Mam nadzieje ze tym razem frekwencja bedzie wieksza!

Dla mnie bomba. Do tej pory jakoś nie miałem ochoty zagłębiać się w zmiany w ruby 1.9

Jeżeli będę miał trochę czasu na przygotowanie, to mogę coś powiedzieć o tagach Radius - używane są między innymi w Radiancie. Ale to nie na 100%, bo od 27 marca do 5 maja nie będę miał dostępu do kompa, nie wiem czy zdążę przed wyjazdem. W razie czego na następnego WRUGa - o ile będą zainteresowani :slight_smile:

Chętnie przyjdę :^)

No to Czak - pociskaj prezentację, widownia jak widać będzie :slight_smile:
A w barze sobie porozmawiamy o wszystkim :smiley:

Oki, prezentacja nabiera już kształtów, dobrze wiedzieć że nie będę mówił tylko do lustra :slight_smile:

Przy okazji: może można by już pomyśleć o stronie/blogu WRUG, gdzie będą trafiać informacje o przeszłych i przyszłych spotkaniach, slajdy z prezentacji, może zdjęcia itp? Co Wy na to? Docelowo może nawet coś jak tu: http://podcast.sdruby.com/

Szkoda, że to nie dla mnie. Ruby uczę się co prawda od dziś, ale przez miesiąc doświatczenia się załapie, jak już się programuje zawannsowanie w PHP :). Szkoda, 15 latkow niewpuszczacie? :smiley:

Będą gdzieś dostępne prezentacje/wideo/audio w tej dżamprezy? :wink:

Witam,

Mam pytanie n/t poziomu zaawansowania rozmów/prelekcji na spotkaniach. Czy osoba mająca jako takie pojęcie o frameworkach, programowaniu itp, ale małym (lub prawie żadnym :stuck_out_tongue: ) doświadczeniu w Ruby/Rails będzie mogła posłuchać czegoś bardziej na “swoim poziomie”? Czy może lepiej czas ten poświęcić na zgłębianie tajników Ruby zamiast integrację z community? :]

Ja tam dopiero zaczynam kumać czacze ale postaram się wpaść, zawsze jak posłuchasz czegoś na wyższym lvl’u to jakoś tak mobilizuje ^^

Zapraszamy początkujących :slight_smile:
Na pewno nie wygonimy, jest spora szansa że jednak czegoś się nauczysz, a integrować się z community należy - moim zdaniem - jak najwcześniej. Chociażby dlatego, że na początkowym etapie nauki czegokolwiek posiadanie mistrza/guru/mentora, który odpowie na początkowe pytania i odpowiednio wcześnie wpoi dobre nawyki (oraz wykorzeni złe), przyspiesza naukę trzykrotnie i procentuje bardzo długo.
Osobiście żałuję, że kiedy zaczynałem naukę Rubiego nie było w Wawie jakiejś zorganizowanej społeczności (jak np. mają od paru lat javowcy), przez co niektóre rzeczy zajęły mi dłużej niż powinny (i robienie ich samemu wcale mnie nie wzbogaciło), a prostowanie złych nawyków trwało trochę czasu kiedy wreszcie kogoś w charakterze takiego mentora (już pracując jako programista RoR) nabyłem.

Pohakować i tak zdążysz nocami, zwłaszcza będąc nakręcony po takim spotkaniu i spotkawszy takich samych zapaleńców! :slight_smile:

Mike Lee na grupie facebook zadał pytanie o temat jutrzejszego spotkania.

[quote=Mike]Neglected this group for the past few weeks…

Any ideas of what you want for an Agile May 6th meeting …?

  • How about “Roundtable of Rails Development & Deployment ideas and best practices” … everyone comes up with something…

err. then we drink beer !
errr… or your better ideas :-)[/quote]
Czak- czy potwierdzasz jutrzejszą prezentację o której wcześniej pisałeś(i czy prezentacja jest ‘in English’ :slight_smile: )?

P.S. Prosiłbym osoby zainteresowane o dodanie się do tej grupy. http://www.facebook.com/group.php?gid=13292382651. Wypadałoby, żeby inicjator i gospodarz spotkań- Mike wiedział co i jak :slight_smile: Możemy dyskutować też tu na forum ale warto byłoby chociaż najważniejsze informacje podawać dodatkowo na liście facebook po angielsku.

Prezentacja jest.
Prezentacja jest po polsku.
Prezentacja jest fajna :stuck_out_tongue:

Musimy chyba popracować nad komunikacją jeśli takie wątpliwości pojawiają się dzień przed planowanym spotkaniem.

Po polsku? Aj waj, tośmy tego nie dościślili. Mam nadzieję, że Mike zrozumie :wink:

Jutro się “dotrzemy” jakby co :slight_smile:

No to wesoło :D.

Da radę kolega coś zaimprowizować jutro po angielsku do tych slajdów?

Rozmawiałem przed chwilą z Mike’iem i jest luzik.

Mogę mówić po polsku czy po angielsku, ale slajdów zmieniać już nie będę.

Tomash- możesz zapodać adres tej księgarni gdzie można książki z amazon zamówić?

Było 10/10 :slight_smile:
Prezentacja Czaka - doskonała. Dyskusje (offtopowanie i zabieranie Czakowi czasu antenowego - sorry :wink: ) świetne. Tylko liczebność średnia, ale naprawdę warto było.
Czak, na maila odpiszę wieczorem, jak już się ogarnę z paroma dzisiejszymi sprawami.

Piachoo: IPS - “księgarnia wydawnictw importowanych” na Koszykowej, bardzo blisko pl. Konstytucji, w stronę wydz. arch. PW.