Video kurs ruby

Czy ktoś testował albo wie gdzie można znaleźć video kurs do jezyka Ruby po polsku?

Istnieją w ogóle jakieś polskie video Tutoriale ? Myślę, że lepiej od razu po angielsku to ogarniać. Polecam Railscasty albo codeschool.com.

ale ceny mają niezłe

Hehehe.

Witam, koledzy.

A może dobrym pomysłem było by stworzenie szkolenia On-Line (np przez Skypa).

W branży SEO jest wiele tego typu szkoleń.

Grupa do 10 osób , liczba dni np 2. Koszt - to już zależy od prowadzącego i jego poziomu.

Ostatnio widziałem kurs pozycjonowania za 500 zł - 16h.

Szybko brakowało wolnych miejsc.

Chętnie sam bym skorzystał z takiej formy nauki Ruby.

Pozdrawiam

[quote=franek]Witam, koledzy.

A może dobrym pomysłem było by stworzenie szkolenia On-Line (np przez Skypa).

W branży SEO jest wiele tego typu szkoleń.

Grupa do 10 osób , liczba dni np 2. Koszt - to już zależy od prowadzącego i jego poziomu.

Ostatnio widziałem kurs pozycjonowania za 500 zł - 16h.

Szybko brakowało wolnych miejsc.

Chętnie sam bym skorzystał z takiej formy nauki Ruby.

Pozdrawiam[/quote]
Pomyślimy :slight_smile:

Witam, mam pytanie
Czy jest możliwość obejrzenia właśnie takich tutoriali o których pisaliście w tym temacie, tylko darmowe?

w języku polski, to raczej wątpie

Ja ogarnęłam po angielsku, nie są jakieś trudne, więc nie powinieneś mieć problemu ze zrozumienie, polskie ciężko znaleźć, mi się nie udało:)

[quote=franek]Witam, koledzy.

A może dobrym pomysłem było by stworzenie szkolenia On-Line (np przez Skypa).

W branży SEO jest wiele tego typu szkoleń.

Grupa do 10 osób , liczba dni np 2. Koszt - to już zależy od prowadzącego i jego poziomu.

Ostatnio widziałem kurs pozycjonowania za 500 zł - 16h.

Szybko brakowało wolnych miejsc.

Chętnie sam bym skorzystał z takiej formy nauki Ruby.

Pozdrawiam[/quote]
+1

Chodzi o Ruby czy Ruby on Rails? Pytam, bo takiego typu szkolenie wydaje mi się bardziej sensowne w przypadku RoR niż samego języka. W obu przypadkach, zdalne warsztaty dla 10 osób nie zadziałają, nawet z Google Hangouts nie będzie dobrze, więc będzie się to ograniczało do wykładu + screencastu, a to nie jestem pewien czy dobrze robić na żywo, czy lepiej zaplanować, wyprodukować i wyedytować - będzie znacznie lepszy efekt.

W jaki sposó wyglądało to szkolenie z SEO? Ludzie się łączą na konferencję 10 osób, jedna z nich dzieli się wiedzą i slajdami, reszta słucha i ew. zadaje pytania?

Dopytuję, bo może byłbym chętny wziąć udział w tego typu projekcie.

ja bym się pisał na oba:) jeśli będą naprawdę dla początkujących, chociaż w moim przypadku pewnie bardziej przydałoby się szkolenie ruby.

Witam, bardzo mnie zaciekawił temat, bo chciałem zorganizować szkolenie online już na jednym forum i zrobił się z tego niezły trolling, którego będzie można kulturalnie uniknąć tutaj.

Ze swojej strony mogę zaproponować, abyśmy zdecydowali ile taki szkoleniowiec ma mieć lat doświadczenia i na bazie tego bym puścił ogłoszenie o zatrudnieniu szkoleniowca. Oczywiście takie szkolenie nie byłoby za 500 zł, a w cenie, która by pokryła koszta(szkoleniowiec + wynajem webinaru i podatek, żebym w plecy nie był).

Więc jeżeli będzie faktycznie dużo chętnych, to cena może być bardzo niska :slight_smile: Tak samo należy zdecydować o programie, czy tylko Ruby i RoR, czy np. programowanie aplikacji desktopowych na później.
Poza tym szkolenie spokojnie można rozbić na dwa miesiące, co da lepsze efekty niż nauka wszystkiego w dwa dni.
Czekam na propozycje, sugestie i do roboty.

Podobnie darmowe szkolenia organizuje VirtualStudy.pl i zajęcia polegają najpierw na wykładzie (1-2h) i potem na Q&A (pytania i odpowiedzi). Ich szkolenia są bardzo, bardzo fajne i można się dużo nauczyć/dowiedzieć.

[edit]
Przykładowe szkolenie online może wyglądać w tym stylu. Sam prowadzę zajęcia “kodując na żywca” w taki sposób i super się sprawdza, także prezentacje są zbędne, a jak ktoś się zna na fachu, to nie musi się do zajęć przygotowywać. Maksymalnie prowadziłem zajęcia dla 4 osób w tym trybie i nie wiem, jak by się ta sprawdziło dla 15, także temat do przemyślenia.

Szkolenie dotyczy podstaw Ruby i jest świeże z tego roku, jak ktoś nie ma problemów z angielskim to polecam jako wprowadzenie.

Audycja zawiera lokowanie produktu?

ta, chyba są jakieś niezłe spamboty ostatnio na forum.

edit: chociaż nie, no dobra, ktoś osobiście tym razem się pofatygował napisać posta. Tak czy inaczej mało to fajne.

Też gościa nie załapałem z tą audycją, albo miał kilka okien otwartych i nie do tego wpisał.

:slight_smile: hehe, ej no dałem całkiem poważną propozycję. Jak kto chce, przecież nic na siłę. Mogę pomóc zorganizować takie szkolenie po kosztach, a nie w celach zarobkowych i tyle :slight_smile:

Nieno chłopaki, pierwszy post, który zawiera jakieś linki potencjalnie handlowe, zawsze budzi podejrzenia… Stąd moje pytanie, czy to czasem nie lokowanie produktu w normalnym poście :slight_smile:

P.S. Nie jestem botem, nigdy nie byłem i nie planuję być, a na forum konto mam od wieeeeelu lat.

Sam bym skorzystał z takiego szkolenia, dlatego może niefortunnie wszedłem w temat. Post zaraz edytuję i usuwam link do mojej strony :wink: Chciałem zapytać, ile osób faktycznie byłoby zainteresowanych takimi szkoleniami. Bo jeśli byłoby to tylko kilka osób, to faktycznie zrzuta na pro szkoleniowca może wynieść po 5 stówek na głowę, ale jak będzie ponad 10, to będzie groszowa sprawa.
Jeśli ktoś miałby prowadzić takie szkolenie online, to zalecane jest, aby to legalnie rozwiązać. Tą kwestię mogę zapewnić, dać umowę o dzieło i odprowadzić podatki. A sam pomysł takiej współorganizacji zajęć jest o tyle dobry, że nie robi się tego przez firmę pośredniczącą i poza wykładowcą nie płaci się dodatkowo do cudzej kieszeni.

Inicjatywa słuszna, warto próbować :slight_smile: