Warsaw.rb

Myślę że większość z was zna inicjatywę http://www.seattlerb.org/. Kilka razy padała propozycja aby zrobić coś takiego na naszym podwórku.

O co chodzi?
Zbieramy się w jakiejś kafejce z internetem i hakujemy open source’owe projekty.

Mi idea się bardzo podoba i stwierdziłem że coś takiego ruszę w Warszawie. Zagadałem do Piotrka (@drogus) i wszedł w to, miejscówkę wybraliśmy tą samą co na _why day, ustaliśmy termin, na szybko zrobiłem stronkę i tyle. Jeżeli jest ktoś chętny - zapraszamy.

http://warsawrb.org/
http://github.com/strzalek/warsawrb

Ja tylko dodam od siebie, że mi się bardzo podobał jeden z hackfestów, w którym uczestniczyłem, więc jestem jak najbardziej za kontynuacją.

Chętnie też bym popraktykował pair programming, bo rzadko kiedy mam na coś takiego okazję :slight_smile:

Zajebiście!
Już dawno mówiłem, że fajnie by było oprócz spotkań z prezentacjami robić w ramach WRUGu hackfesty właśnie w stylu Seattle.rb. Co więcej, po whyday właśnie w takim duchu ogarnęliśmy hackfest o mountable apps. Nigga be stealin’ my idea!

Co oczywiście nie zmienia faktu że będę, właśnie wpisuję w google calendar :slight_smile:

O, może ktoś ogarnięty w designie mi pomoże z nową stroną WRUGu.

Jak zrobicie to w jakiś piątek to postaram się wpaść …

@strzalek - masz już jakiś termin wymyślony?

Ludzie którzy nie klikają w linki :wink:

Ok, pomyliłem się z terminami spotkań. To będą piewsze i trzecie czwartki miesiąca. Piewsze spotkanie wypada dzień po WRUGu, czyli 4.11 (czwartek) (update na stronie zrobiony).

Terminy są niezmienne. Będę starał aby zawsze odbywało się to tak jak założyliśmy, w 1 i 3 czwartek. Nie da się dopasować wszystkim, wierzę jednak że wygospodarowanie jednego z 2 czwartków w miesiącu nie będzie trudne.

@phocke - w piątek o tej porze z reguły otwieram z kolegami 0,5, Tobie też to polecam :wink:

Lubię to. Wrug, Warsaw.rb whatever. Jeśli Strzałek będziesz co dwa w Kafce tygodnie, to super. :slight_smile:

Ok, to dziś pierwsze spotkanie.

Zarezerwowałem 2 stoliki dla 6 osób. Z tego co wiem, napewno będę ja, drogus i tomash.

Do zobaczenia.

Pierwszy hackfest pod nowym szyldem był niezbyt liczny, ale bardzo udany :smiley:

Tomash się pewnie nie chce chwalić, więc ja może napiszę co z tego wyszło:

  1. Tomash zrobił proof of concept wrzucania większych plików na OpenKeyVal (a stąd już tylko krok do OpenKeyVal fs :wink: )
  2. Strzałek poprawiał wydajność (a dokładniej zużycie pamięci) w sinatrze
  3. Ja starałem się skończyć nowy generator pluginów do railsów (coś jak enginex, ale przeportowane do railsów), ale dzisiaj żaden commit niestety się nie zdarzył. Po zaimplementowaniu pierwszej koncepcji zupełnie zmieniłem podejście i wszystko wywaliłem :wink: Dla ciekawych dotychczasowa praca tutaj: http://github.com/drogus/rails/compare/rails:master...plugin_new

Pierwsze koty za płoty.

Obecni: Strzałek, Tomash, Drogus, Sarniak oraz Piotrek (odemnie z firmy, nie wiem czy pisze na forum i jaki ma nic :wink:

Trzeba przemyśleć miejscówkę, gdyż wczoraj w Kafce mieliśmy problem z siecią - gdyby drogus nie miał blueconnecta to byśmy byli w dupie :wink: Zapraszam za 2 tygodnie (dajcie znać jeżeli wpadniecie), sztywna ekipa czyli ja i drogus będziemy walczyć, mamy dużo pomysłów i determinacji :wink:

Pozdrawiam.

Czy najbliższy czwartek aktualny?

Mam nadzieję, bo zamierzam być! :smiley:

Ja też będę, więc wygląda na to, że do przodu :wink:

Czwartek, 18.10:

  1. tjeden
  2. tomash
  3. drogus
  4. Strzałek
  5. (dopisz się jeżeli zamierzasz wpaść)

Mam nadzieję że dragomir weźmie internet, bo ostatnio w kafce był z tym problem a bez sieci to możemy piwo pić a nie hakować :wink:

mam telefon z androidem, mogę postawić ap
(NO, YOUR IPHONE CAN’T DO IT)

:wink:

[quote=Tomash]mam telefon z androidem, mogę postawić ap
(NO, YOUR IPHONE CAN’T DO IT)

;)[/quote]
To już 2 AP, będzie dobrze :wink:

Dozo na miejscu. Mamy rezerwację?

Ja nie dzwoniłem :]

Ups. Przepraszam, kompletnie zapomniałem o rezerwacji (o samym spotkaniu pamiętałem). Piotrek jest na miejscu i przegania ludzi żebyśmy mieli miejsce.

Sorry jeszcze raz.