[webaplikacja] Adopcja i poszukiwanie zaginionych zwierząt - szukam chętnych do pomocy

Cześć!

Planuję uruchomienie projektu aplikacji open source w RoR służącej do wspierania adopcji i poszukiwania zaginionych zwierząt.

Być może znajdą się tutaj jacyś miłośnicy zwierząt, którzy chcieliby w tym dobrym dziele pomóc. Doświadczeni programiści mogliby służyć radą i odrobią czasu, a dla początkujących byłaby to dobra okazja by się podszkolić na projekcie, który będzie dla kogoś przydatny.

Proszę o wpisywanie się zainteresowanych poniżej, by wątek żył.

=== Pomysły ===

  • przy dodawaniu zaginionego zwierzaka wskazuje się na mapce współrzędne miejsca zaginięcia + wszystkie inne potrzebne informacje wg formularza; na tej podstawie generator generuje plakat A4 z informacją o poszukiwanym zwierzaku; za drobną opłatą zaprzyjaźniona drukarnia drukuje plakaty, a zarejestrowani wolontariusze z tamtej okolicy pomagają je rozwiesić;automatycznie wysyłane info do lokalnych grup na fb
  • funkcja wirtualnej adopcji zwierzaka (obsługa płatności, maksymalne ułatwienie uruchomienia płatności cyklicznej)
2 Likes

:point_up:

:clap:

Bardzo fajny pomysł. Proponuje jeszcze dodać szybkie dzielenie strony plakatu na facebooku, twitterze etc

Cześć. Też bardzo chętnie wezmę udział w takim projekcie.

1 Like

Jestem początkujący w RoR, biegły we frontendzie. Chętnie pomogę.

1 Like

Dziękuję za tak liczne głosy poparcia i chęć pomocy :slight_smile: Do końca przyszłego weekendu przygotuję repozytorium, szkielet aplikacji i środowisko deweloperskie (korzystając z Vagrant-a).

1 Like

Hej :slight_smile: też chętnie dołączę.

Hej,

Rozwijamy podobny projekt w ramach Koduj dla Polski w Gdańsku: http://kodujdlapolski.pl/projects/aplikacja-dla-schroniska-promyk/

Tam ekipa już jest skompletowana, ale fajnie byłoby wymienić doświadczenia i porównać te projekty na jakimś etapie. Jak zaczniecie prace to z chęcią Was zaprezentujemy na stronie Koduj (może dzięki temu inni się do Was dołączą) i przekażemy kontakty do ekipy drugiej apki i gdańskiego schroniska, jeśli bylibyście zainteresowani przegadać jakie jest ich podejście.

Jak macie kontakty ze schroniskami to dajcie znać. Jako Koduj będziemy propagować i promować wszystkie tego typu projekty ogólnopolsko.

Pozdrawiam,
Krzysiek

Hej, jestem początkujący w RoR, chętnie pomogę i chętnie się douczę :grin:. Mam doświadczenie w front-endzie :slight_smile:

Mam teraz dużo czasu chętnie pomogę :wink:

Chętnie przyłączę się do projektu :slight_smile:

Dziękuję za zgłoszenia. Ja jednak się nie wyrobiłem i dotrzymać słowa nie dałem rady (o umieszczeniu kodu do końca weekendu) - przepraszam. Ten tydzień jest bardziej prawdopodobny.

Cześć!
Będę pamiętał i odezwę się w tej sprawie.
Pozdrawiam

Cześć!

Stworzyłem na github repozytorium:

Umieszczona w nim aplikacja, to szkielet stworzony na podstawie Rails Tutorial Michaela Hartla + dodatki.

Powinno działać out-of-the-box na dowolnym Linuksie. Dajcie proszę znać czy i u Was działa (instrukcja uruchomienia w README).

Pozdrawiam

  • deleted -