Zarobki RoR developer w Europie

wydaje mi sie ze bez europejskiego nipu tez moge wystawiac zagranicznej firmie rachunek

Sprawdź lub przedzwoń do US - tam też są ludzie, w dodatku odpowiadają na grzecznie zadane pytania. Ja się posłuchałem pani ze słuchawki i jest ok :slight_smile:

Nekromancja wątku:

Czy orientuje się ktoś, jakie są obecnie realne wynagrodzenia developerów Rails w Niemczech / Berlinie (startup z niezłym finansowaniem)? (mowa o okolicach senior developera).

~7k brutto (~ 5.5 netto) - przy założeniu pracy na miejscu w berlinie of course i znasz przynajmniej podstawy niemieckiego.
I mówię o senior developerze / architekcie, “okolice” oczywiście w okolicach.

Ale tak jak zawsze stawki mogą się drastycznie różnić pomiędzy firmami/

[quote=Świstak]~7k brutto (~ 5.5 netto) - przy założeniu pracy na miejscu w berlinie of course i znasz przynajmniej podstawy niemieckiego.
I mówię o senior developerze / architekcie, “okolice” oczywiście w okolicach.

Ale tak jak zawsze stawki mogą się drastycznie różnić pomiędzy firmami/[/quote]
Dzięki za informację. Czy ktoś jeszcze coś orientacyjnie wie?

[quote=Świstak]~7k brutto (~ 5.5 netto) - przy założeniu pracy na miejscu w berlinie of course i znasz przynajmniej podstawy niemieckiego.
I mówię o senior developerze / architekcie, “okolice” oczywiście w okolicach.[/quote]
Kwoty w złotówkach i „seniorowatość” w rozumieniu polskim, nie niemieckim?

Kwoty w ojro. A seniorowatoś w rozumieniu hmmm Europejskim?

4-5 lat doświadczenia w Ruby on Rails
10+ lat doświadczenia w programowaniu.
przynajmniej 2 lata na podobnym stanowisku.

do tego certyfikaty, szkolenia itd. itp.

a co to jest w takim razie “seniorowatość” w znaczeniu polskim? :slight_smile:

No to z tymi certyfikatami to leżymy na całego :slight_smile:

Spełnia jeden warunek z poniższych:

  • 3 lata doświadczenia programistycznego (stawianie wordpressów, żeby zarobić na piwo, albo pisanie własnego CMS w PHP się oczywiście wlicza)
  • rok doświadczenia w Ruby on Rails
  • skończył studia informatyczne

A przynajmniej takie wrażenie mam po przewertowaniu wielu CV-ek :wink:

[quote=sharnik]Spełnia jeden warunek z poniższych:

  • 3 lata doświadczenia programistycznego (stawianie wordpressów, żeby zarobić na piwo, albo pisanie własnego CMS w PHP się oczywiście wlicza)
  • rok doświadczenia w Ruby on Rails
  • skończył studia informatyczne[/quote]
    Wow. Myślę że dyskusja jest bezcelowa: “senior developer” może oznaczać dużo różnych i rozbieżnych rzeczy, od tego co opisałeś powyżej na Yukihiro Matsumoto skończywszy.

Spełnia jeden warunek z poniższych:

  • 3 lata doświadczenia programistycznego (stawianie wordpressów, żeby zarobić na piwo, albo pisanie własnego CMS w PHP się oczywiście wlicza)
  • rok doświadczenia w Ruby on Rails
  • skończył studia informatyczne[/quote]
    Jezu, Sharnik, litości. Przez chwilę przeczytałem “spełnia każdy warunek z poniższych” i się prawie popłakałem że już nigdy nie będę seniorem, nawet polskim, ze swoim dyplomem z fizyki :frowning:

Mi osobiście najbardziej przypadło do gustu określenie “señor developer” - myślę że jest adekwatne do klimatu :-D.

Całkowicie się zgadzam, dlatego pytałem o jaką seniorowatość chodzi :wink: Nie ma co dyskutować czym jest senior, tylko się upewnić, że operujemy pojęciami o takim samym znaczeniu.

Każdy?! Bez przesady, szanujmy się! :wink:

Zajebiste!

Kolejna nekromancja wątku.

To skoro temat zahaczył już o stawki w Niemczech, może macie jakieś doświadczenia w tematach: ‘opodatkowanie przy umowie o pracę’, ‘klasy podatkowe w Niemczech’ lub ‘mam żonę, ile zapłacę podatku jeśli będę pracował w Niemczech’?

meek, są na sieci kalkulatory opodatkowania w Niemczech - znajdź aktualny, wprowadź swoją sytuację i będziesz wiedział (jest bardzo dużo rzeczy zmiennych). Sprawdzałem ok. roku temu i w mojej sytuacji (“singiel”) wyszłoby ok. 65%. Z żoną na głowie byłoby trochę mniej; z dziećmi dużo mniej. Ach, ten nadęty socjal.

Czy spotykacie się z ofertami pracy innymi niż Berlin, Hamburg bądź Monachium? Co z zagłębiem Ruhry (Düsseldorf, Dortmund, Kolonia/Köln, Akwizgran/Aachen) bądź centrum bankowości Frankfurtem nad Menem?

Ja spotkałem się z ofertą pracy w Zurichu i bardzo sobie chwalę!

Nie. Przynajmniej jeśli chodzi o Niemcy.

Mam znajomego (ale to Android developer), który pracuje w Kolonii. Sam obecnie jestem w Hamburgu, też bardzo sobie chwalę.