Hosting dla Ruby on Rails

tak 2.1.2
Możesz gemy instalować lokalnie albo zawsze możesz mieć zmrożone :slight_smile:
polecam sie przy zakładaniu konta na megiteam.pl :smiley: login “zmz”

Ze strony megiteam.pl

A jak to tam praktycznie wygląda? Masz do wyboru jakieś dystrybucje? Na moim testowym VPSie pod Ubuntu 9.04 postawiłem Apache z Passengerem i MySQLa i zjadło mi prawie 512MB RAMu…

Dystrybucji nie wybierasz (przynajmniej ja takiego wyboru nie miałem). Wybór masz dla db: mysql lub postgresql. Niemniej odpalenie aplikacji jest dość prozaiczne; umieszczasz pliki i przypisujesz domenę. W zależności od opcji możesz wybrać ilość procesów dla aplikacji.
http://www.megiteam.pl/tag/konfiguracja
Wersje rails jak i gemy Ci potrzebne doinstalowujesz bez problemów. Megiteam jest bardzo user-friendly - polecam.

[quote=ohaleck]Ze strony megiteam.pl

A jak to tam praktycznie wygląda? Masz do wyboru jakieś dystrybucje? Na moim testowym VPSie pod Ubuntu 9.04 postawiłem Apache z Passengerem i MySQLa i zjadło mi prawie 512MB RAMu…[/quote]
Żeby zobaczyć ile w rzeczywistości zjada aplikacja na passengerze wrzuć passenger-memory-stats w konsoli.

Faktycznie zajmują około 35 MB pamięci z różnicą do 4MB w zależności czy Thin, Mongrel czy Fast CGI.
Ja również polecam megiteam, choćby z faktu że nigdy na odpowiedź na maila nie czekałem dłużej niż 15minut.

Artur79 2.1.2 jest dostepna dla wszystkich użytkowników na każdym koncie (współdzielonym). Ale bez problemu możesz doinstalować sobie gemy jakie potrzebujes i w takich wersjach jakich potrzebujesz. :slight_smile: Zwyczajne gem instal … Gemy zainstalują Ci się do ~/.gems jeśli dobrze pamiętam.
Jeśli jeszcze nie założyłeś konta to polecam zrobić to przez link w moim podpisie (mały profit dla mnie).

właśnie przyszedł newsletter ze 2.3.3 będzie od soboty zainstalowane, chyba czytają to forum :slight_smile:

2.3.3 to niech sobie wsadzą, polecam poczytać skromnego acz brutalnego changeloga 2.3.4 (i ogólnie całą historię znalezienia babola).

jak czytają to poprawią :slight_smile:
a jak tam instalujecie gemy ? gdzie one powinny sie zapisywać ?

Artur jeśli pytasz o megiteam to ja normalnie robie

gem install rails -v =x.y.z

i gem się instaluje do ~/.ruby/gem

ścieżki które dostaje komendą: gem environment to

  • GEM PATHS:
    • /home/[nazwa uzytkownika]/www/.ruby/gems/1.8
    • /usr/lib/ruby/gems/1.8

czyli mam rozumiec ze wrzuca do tej pierwszej i ona jest w pierwszej kolejności brana pod uwagę a ta druga to gemy zainstalowane przez megiteam ?

Co do kolejności to pewien nie jestem, ale wydaje mi się, ze dobrze rozumiesz

Witajcie, dolacze sie do dyskusji o VPSach, bo nie chce zakladac nowego tematu.
Szukam VPSa, ktory bylby juz przygotowany pod rails. Oczywiscie z tego co poczytalem na forach masa ludzi poleca slicehost, jednak po pierwsze martwia mnie wysokie pingi, a po drugie watpie, ze taki serwerek mozna sobie jakos odliczyc w firmie :slight_smile: Ciekawie wyglada np. oferta http://www.fiberhead.de/, jednak moze macie cos innego do polecenia

na VPS przeważnie odstajesz czystą instalację danej dystrybucji. co rozumiesz przez: “przygotowany pod rails”?

Poniewaz, nie mam umiejetnosci prawdziwego administratora, chcialbym, zeby byl juz mod_passenger i najlepiej panel do wyklikania. Oczywiscie jak bedzie trzeba to terminal mi nie straszny, ale jezeli daloby sie uniknac, to lepiej zeby programista nie grzebal za duzo w srodku, dla dobra klientow :slight_smile:

hosteurope.de ma o wiele lepszą ofertę 3 GB pamięci, 8 rdzeni (Nehalem) Virtuozzo za 29,99 EUR

Jeśli zdecydujesz się zamówić od nich to podaj proszę mój numer klienta jako polecającego (będzie pytanie na forumarzu rejestracji) - 147134

Nie znam się za bardzo na Git, dopiero zaczynam się w to wdrażać, wcześniej używałem CVS. Czy ktoś może łopatologicznie mi wytłumaczyć jak mogę zcommitować pliki z mojego localhosta i później użyć ich na serwerze. Mam hosting na megiteam, zainstalowałem gita u siebie, tam też już jest. Czy musze zakładac konto na github czy moge je trzymac na megiteam ?


jeśli Twoje repo może być publiczne - github powinien być odpowiedni dla Ciebie (chyba że nie i chcesz płacić) - wtedy też :wink:
Możesz odpalić swoje prywatne repo na Megi (nie mające nic wspólnego z githubem):
do tego powinieneś “ogarnąć” podstawowe komendy git’a (origin, master, push, remote itd) - to ogólnie jest dobrym pomysłem do bawienia się gitem :wink:

Git bez problemu działa przez ssh. Najlepiej na megiteam stwórz remote repository:

cd ~ mkdir project.git cd project.git git init --bare
i już możesz tam wrzucić zmiany:

git push ssh://user@server/~/project.git master

Możesz oczywiście dodać to jako “remote”:

git remote add megiteam ssh://user@server/~/project.git git push megiteam master
Na samym serwerze sprawa jest dużo prostsza, bo ścieżkę do repozytorium można ustawić jako lokalną:

git pull ~/project.git master

Jest jeszcze kilka sposobów hostowania projektów w gicie, ale ten jest prosty jak w mordę strzelił - jak będziesz chciał czegoś więcej to pogooglaj o gitorius czy hostowaniu projektów przez git://

dzięki, jeden mały błąd, powinno być

git --bare init

udało mi się zcommitować pliki do repozytoriu na megiteam ale mam problemy z pobraniem ich do katalogu projektu, repozytorium git jest w katalogu ~/repo/my_project.git

wchodze do ~projects/my_project i daję:

git pull ~/repo/my_project.git master

dostaje:
fatal: Not a git repository

czy w samym ~/projects/my_project/ tez mam dac git init ? mialem nadzieje ze pliki beda pobierane z tego wspólnego repozytorium w ~/repo/my_project.git