Hosting dla Ruby on Rails

IANAL - Można zrobić wszystko bez pieczątki - nie ma prawa zobowiązującego do jej posiadania.[/quote]
Obowiązku posiadania pieczątki chyba nie ma, natomiast jest obowiązek posiadania konta bankowego. Nie znam żadnego banku(niech będzie - w Polsce), nawet internetowego, gdzie przy zakładaniu konta nie musisz wbić pieczątki na papier.
Jeśli znasz to podziel się wiedzą, zawsze to coś nowego.
Wyrobienie pieczątki to jakieś 30zł.

pozdrawiam

[quote=punkracy]Nie znam żadnego banku(niech będzie - w Polsce), nawet internetowego, gdzie przy zakładaniu konta nie musisz wbić pieczątki na papier.
Jeśli znasz to podziel się wiedzą, zawsze to coś nowego.[/quote]
http://www.multibank.com.pl/dla_firmy/multikonta/business_class/dokumenty/

Jak to powiedział mój przyjaciel (też Rails developer, spod Krakowa):

Ja mam pieczątkę adresową. Ułatwia wysyłanie korespondecji via Poczta Polska (stempelek na potwierdzeniu nadania).

[quote=Bragi][quote=punkracy]Nie znam żadnego banku(niech będzie - w Polsce), nawet internetowego, gdzie przy zakładaniu konta nie musisz wbić pieczątki na papier.
Jeśli znasz to podziel się wiedzą, zawsze to coś nowego.[/quote]
http://www.multibank.com.pl/dla_firmy/multikonta/business_class/dokumenty/[/quote]
Hehe… nie zgadniesz w jakim banku mam konto :slight_smile: I wymagali pieczątki. Choć być może jak bym się upierał to by założyli bez.

pozdrawiam

IANAL - Można zrobić wszystko bez pieczątki - nie ma prawa zobowiązującego do jej posiadania.[/quote]
Obowiązku posiadania pieczątki chyba nie ma, natomiast jest obowiązek posiadania konta bankowego. Nie znam żadnego banku(niech będzie - w Polsce), nawet internetowego, gdzie przy zakładaniu konta nie musisz wbić pieczątki na papier.
Jeśli znasz to podziel się wiedzą, zawsze to coś nowego.[/quote]
Ja nie wyrobiłem sobie pieczątki z premedytacją :wink: Konto firmowe założyłem w mbanku, pieczątka nie była potrzebna.

Ja sobie wyrobiłem pieczątkę, po pierwsze bo wciąż istnieje niezerowe prawdopodobieństwo trafienia na wymóg jej podbicia w jakimś papierze, po drugie bo odebranie pieczątki sprawiło mi wielką frajdę i (nomen omen) przypieczętowało stanie się przedsiębiorcą :smiley:

Dzisiaj dostałem link do oferty z enotch.com.

[quote]Hades - Dedicated RAM: 512mb
Maximum RAM(Burst): 1024mb
Bandwidth: 10Mbps or 3300GB
Disk: 20GB
IP Addresses: 2 IPs
FREE: No Control Panel
Current Price - Price 5.95/monthly On 3/1/2010 the price will increase to $10.95/monthly.
$50.95 Annually[/quote]
Niby fajna promocja, ale korzystał ktoś z tej oferty bądź spotkał się z jakimiś opiniami? (poza tym serwer znajduje się w USA, ale to chyba nie jest aż tak poważna wada)

Witam,
co myslicie o tym

@666bialy666

[quote=666bialy666]Witam,
co myslicie o tym


Mam tutaj konto, co prawda trochę większe, ale zawsze. Pomimo nieprzyjaznych opinii w necie o tej firmie - nie mogę złego słowa o nich powiedzieć. Wszystko da się załatwić, szybki kontakt.
W ofercie mają napisane że Ruby działa przez ModRuby, ale faktycznie włączają Passengera na zawołanie(o ile jeszcze na danych serwerze nie ma). Mam aktualnie 3 aplikacje railsowe postawione i nie narzekam.

PS. Nie pracuję w linuxpl.com ani nikt z mojej rodziny i znajomych :slight_smile:

mam na linuxpl mały serwis postawiony na PHP i także nie narzekam

Ujmę to najdelikatniej jak potrafię: chyba kogoś bardzo mocno pokochało w głowę.[/quote]
Konto za 9.9zł brutto można mieć juz SHELL/SSH na Vipserv
Możliwość wybrania wersji RoR oraz automatyczna konfiguracja bazy Mysql

No i tu już można zacząć rozmawiać :slight_smile:

Chciałbym jeszcze wspomnieć o MongoDB i błyskawicznym, rzeczowym supporcie. Polecam

Tu bym się spierał. Faktycznie zdarzało się że odpowiedź dostawałem w 5 minut ale raz padł im serwer i na reakcje czekałem 6 godzin a żadnego innego kontaktu jak mailowy nie ma.
Do nie komercyjnych rozwiązań całkiem niezły.

W podobnej tematyce. Ciekaw jestem jak to wpłynie na rozwój usług.

Ujmę to najdelikatniej jak potrafię: chyba kogoś bardzo mocno pokochało w głowę.[/quote]
Konto za 9.9zł brutto można mieć juz SHELL/SSH na Vipserv
Możliwość wybrania wersji RoR oraz automatyczna konfiguracja bazy Mysql[/quote]
Korzystałem z ich usług, dokładnie z tego konta i niby wszystko tak jak w ofercie - shell, RoR, itp. ale zrezygnowałem, bo okazało się, że render pojedynczej akcji w aplikacji RoR miał czasy rzędu kilku sekund (nie zawsze, ale bardzo często), często zdarzały mi się timeouty. Pomyślałem, że to problem z moją przyciężkawą aplikacją pod RoR i zainstalowałem wordpressa - niestety, to samo. Idąc dalej, uznałem, że firma dopiero raczkuje (był to 2007 rok bodajże) i wróciłem po półtora roku - nadal ta sama sytuacja. Nie wiem jak to wygląda teraz (nie korzystam z ich usług od dłuższego czasu, przesiadłem się na MegiTeam), ale jeśli nic się nie zmieniło, to nie polecam. Z rzeczy pozytywnych - w miarę szybki kontakt.

Na vipie jest wszystko ok - poza RORem, aplikacje w PHP chodzą bardzo ładnie, te w Railsach często ‘zacinają się’ i faktycznie zwykłe renderowanie potrafi trwać nawet 20 sekund, też się przenoszę bo stracę wszystkie nerwy niedługo.

Ale faktem jest, że za tak niskie pieniądze nie można oczekiwać absolutnie niczego więcej, bo to i tak bardzo dużo co oferuje vipserv.

[quote=qrooel]Na vipie jest wszystko ok - poza RORem, aplikacje w PHP chodzą bardzo ładnie, te w Railsach często ‘zacinają się’ i faktycznie zwykłe renderowanie potrafi trwać nawet 20 sekund, też się przenoszę bo stracę wszystkie nerwy niedługo.

Ale faktem jest, że za tak niskie pieniądze nie można oczekiwać absolutnie niczego więcej, bo to i tak bardzo dużo co oferuje vipserv.[/quote]
Podejrzewam ze to powoduje te zjawisko

Ze wzgledu na to ze vipserv.org wygasza passengera poszukuje innego hosting dla aplikacji rails 3.0.9
Nie chce mi sie bawic we wlasny vps poniewaz nie chce byc potem odpowiedzialny za adminowanie tym serwerem. Czy ktos zna jakis hosting na terenie europy ktory oferuje to co vipserv ale nie wygasza passengera ?

Przegladalem oferte megiteam. Niestety z taka iloscia ramu to nie wiem co moge zrobic

http://www.megiteam.pl/oferta/hosting-wspoldzielony

ps: heroku jest za drogie

witam

niedawno szukałem dobrych VPS’ow dorzuce wam kilka interesujących

10 dolcow za 1 CPU 1 GB RAM 30 GB SSD +1 ip
wszystko dziala pieknie slicznie jak narazie sa bezkonkurencyjni

przy zalozeniu konta zastosujcie kupon SSDBEAR20
dostaniecie 20 dolcow
czyli 4 miesiace za free w planie za 5 dolców

servery europa holandia + usa

http://www.prometeus.net/sito/ 5 euro/miesiecznie (KVM5 KVM VPS 2 Core / 512MB RAM / 25GB HD 2 TB Bandwidth SAS2 10K RAID storage)
maja w ofercie tez SSD VPSY ale juz wyprzedali wiekszosc 2 euro drozej jakeis 7.50 euro/mc

kupon do prometeusa 15% off 15Y15KVM

servery wlochy milan

i jeszcze http://ramnode.com/ calkiem fajny i szybki (USA)

pozdrawiam

Cloud9 oferuje konto za darmo.
https://c9.io/site/pricing/

Możemy zacząć przygodę z ruby on rails tworząc darmowe konto na cloud9. Tworzymy aplikacje wykorzystując połaczenie internetowe oraz naszą przeglądarkę. Możemy edytować kod korzystać z terminalu i wielu innych funkcji.

A tutaj tutorial jak zainstalować środowisko w Cloud9 IDE.
http://teamtreehouse.com/library/programming/build-a-simple-ruby-on-rails-application/getting-started-with-rails/installing-rails-on-cloud9