Jaki 'sprzęt' do RoR?

1366×768 wielki pita w tym momencie

Mój aktualny laptop ma dokładnie tę rozdziałkę, na 13" ekranie uważam że jest nawet wyższa niż optymalna. A do 1080p sobie podpinam zewnętrzny ekran 23".

A najlepiej dwa monitory zewnętrzne. Na jednym czasem mało wygodnie się pracuje.

Wygląda na to, że zaktualizowali specyfikację - obecnie ten model (Dell XPS 13 ultrabook) dostępny jest w wersji z rozdzielczością full HD (1080p = 1920 * 1080). Teraz to już nie mam wątpliwości, że muszę go mieć :wink:

No i jeszcze można dodać, że Gnome przechodzi na js, więc jest szansa, że powstanie dużo fajnych aplikacji: http://developers.slashdot.org/story/13/02/04/1819231/gnome-goes-javascript

Polecam Thinkpad s230u 12,5" dotykowy IPS z opcją tabletu, i5-3317U robi swoje.
Wziąłem stąd za 599EUR z VAT.
Jestem w ciężkim szoku bo przyszłą pachnąca nóweczka w 3 dni od przelewu. Polecam!
BTW odradzam paypal bo zdzierają 17gr na euro względem kantor.alior.pl (koszt przelewu europejskiego = 5zł).

Ktoś już kupił tego Sputnika Psotnika i mógłby się podzielić wrażeniami?

Co tam, Tymoteusz Kucharz wczoraj nie dostarczył? :wink:

Dostarczył update, po którym wracam do linuksa :wink:

Dlaczego? Jeszcze nie zrobiłem update’u, ale już przy mountain lionie miałem takie myśli, nie wiem czy ryzykować i ten update zrobić :wink:

Dostarczył update, po którym wracam do linuksa ;)[/quote]
Dopiero 2014 będzie rokiem linuksa na desktopie, musisz poczekać.

Dostarczył update, po którym wracam do linuksa ;)[/quote]
Dlaczego? Jeszcze nie zrobiłem update’u, ale już przy mountain lionie miałem takie myśli, nie wiem czy ryzykować i ten update zrobić ;)[/quote]
Ja zrobiłem od razu, poszedł ostro na konfrontację bo bez backupu od kilku dni. Wszystko działa. (serio, aż dziw bierze, ale nie miałem ani pół problemu - po restarcie po prostu pojawił się menu bar na dodatkowym ekranie i tyle)

uaktualniajcie do 10.9, warto, ja momentanie zauważyłem że system szybciej chodzi

Chodzi szybciej, dłużej na baterii. Jedyne co, to mi wyrzuciło Javę i bez update’u (o którego spytało po 2 restarcie) nie działało mi nic z tym związane, w tym JRuby. A tak bezproblemowo - tzn. są jakieś małe niedogodności, jak choćby w natywnej aplikacji Hipchat przy nowej, nieswojej wiadomości ekran nie schodzi na dół tylko zostaje w poprzednim miejscu. :frowning: Pewnie niedługo poprawią.

Również zmiany raczej zdecydowanie pozytywne widzę. System działa odrobinę lepiej, bateria trzyma dłużej no i wreszcie mam niezależny fullscreen. Środowiska aplikacji oparte o Vagranta (działa bez problemu na Mavericksie) więc zmiany w systemie nie miały takiego znaczenia dla nich.

Sam jestem ciekaw co wam nie odpowiada w tym updacie (chyba, że już wcześniej nie odpowiadało, a liczyliście na jakieś drastyczniejsze zmiany).

Od kilkumiesięcy używam x220 i5 ips. Kupiłem go za 1500zł i uważam za genialny zakup. Wraz ze stacją dokującą daje wszystko co potrzeba do szczęścia. Poprzednio były u36sd i s230u. U36sd ma glare, a s230u należy omijać szerokim łukiem - kosiarka do trawy.

Polecam ze stacją za 1600-1700 twierdzę, że nie ma lepszego sprzętu do ror w tej cenie:
http://allegro.pl/ibm-lenovo-thinkpad-x220-i5-4gb-320gb-12-dok-i4198232195.html

Mam jedno słowo dla Ciebie: SSD

1 Like

Ja się właśnie zastanawiam na co wymienić wysłużonego, trzyletniego (ponad) już U36SD.
Nie mam problemu z błyszczącą matrycą. Chciałbym żeby był lekki, mały (nie więcej niż 13.3"), z prockiem na haswellu i niezbyt drogi. No i najlepiej Asus.
Wolałbym bez ekranu dotykowego.
Nielutowany RAM (gópie ultrabooki) i wtyczki bez własnościowych standardów (fukken X1 Carbon) jako twarde warunki których niespełnianie dyskwalifikuje.
Halp?

EDIT: rozważam Asus UX32LA oraz LN, dwa podmodele UX32 z haswellowym i5 i i7.
Idealnie spełniają wszystkie moje warunki.

Mnie matowa ips i ibmowska klawiatura z trackpointem poprostu oczadza :slight_smile:

@Tomash nadal go rozważasz? Ja kupiłem UX32LN i jestem bardzo zadowolony. Tu znalazłem sporo przydatnych porad jeśli instalowałbyś na nim ubuntu/minta. Jako alternatywa do retiny 13 jest super