[Kraków] Kurs Ruby i RoR za dychę

Kto byłby chętny na to szkolenie w Krakowie i o jakich tematach chcielibyście usłyszeć?

Kraków? Jak najbardziej! Nawet bym się pisał jak za ~dychę-dwie (za więcej chciałbym też, ale kiepsko z kasą stoję na razie ;/ ).

Zależy kto by przyszedł, zupełnie nowe osoby w temacie pewnie chciałby ciekawe wprowadzenie, natomiast myślę, że fajnie byłoby poruszyć jakieś kluczowe aspekty związane z tworzeniem oprogramowania, jak testowanie, deployment, itp - pewnie większość zainteresowanych byłaby już nieco w temacie.

Przy takim zapotrzebowaniu na railsowców warto by się zadłużyć, serio :wink: Później Ci się zwróci.

<cool story, bro>
Po ruby summer of code byłem trochę spłukany, bo dostałem jakieś $5k za 3 miesiące minus prowizje paypala, minus podatek i minus ZUS, przy czym kurs dolara nie był tak fajny jak teraz, więc wszystko poszło na życie (do tego jeszcze byłem dość głupi i nie założyłem konta w dolarach, więc wymieniałem po zbójeckim kursie na paypalu). Dostałem za darmo bilet na rubyconf w Nowym Orleanie, ale za samolot, hotel i inne rzeczy musiałem sam zapłacić i zdecydowałem się pojechać między innymi dlatego, że czułem, że to będzie dobra inwestycja :wink: Koniec końców po konferencji skończyłem ze sporym minusem na karcie kredytowej i linii kredytowej na koncie (powiedzmy, że mniej więcej odpowiednik jednej pensji senior developera w tamtym czasie), ale nałapałem trochę znajomości, poznałem się lepiej z ludźmi, których już znałem online i wierzę, że później to mi pomogło zdobyć łatwiej zdalną robotę w firmie zza wielkiej wody. Ogólnie uważam, że warto czasami zaryzykować stabilność finansową jeżeli jest szansa, że się to opłaci.
</cool story bro>

Zwłaszcza że nie mówimy o kwotach komercyjnych (2-3k za dwudniowe szkolenie), tylko o zrzutce poniżej stówy za głowę.

Nie no, jasne, ale muszę mieć co do garnka włożyć nie? ; )

drogus - miałem na myśli bardziej jakieś railsowe spotkanie, gdzie jeżeli ktoś się pisze to po za symboliczną zrzutką i ewent. przygotuje jakiś materiał (do podyskutowania potem) który uważa za przydatny i ciekawy, a nie w formie komercyjnego szkolenia.

[quote=Vayneyks]Nie no, jasne, ale muszę mieć co do garnka włożyć nie? ; )

drogus - miałem na myśli bardziej jakieś railsowe spotkanie, gdzie jeżeli ktoś się pisze to po za symboliczną zrzutką i ewent. przygotuje jakiś materiał (do podyskutowania potem) który uważa za przydatny i ciekawy, a nie w formie komercyjnego szkolenia.[/quote]
Też nie pisałem o komercyjnym szkoleniu i nie zachęcam Cię żebyś zadłużył się na kilka tysięcy :wink: Imho akurat na szkolenie tyle wydawać nie warto. Pisałem to, żeby komuś nie strzeliło do głowy, żeby np. tej wspomnianej stówki pożałować czy nie próbować jej “wyciągnąć spod ziemi” gdyby była możliwość przejścia takiego kursu.

Wszystko pięknie ale chciałbym zasugerować, żeby oddzielić “absolute beginners” a takich jak ja co to bloga napisać potrafią :stuck_out_tongue:

Ile osób było by chętnych na szkolenie, 50 osób więcej … ?
Potrzebuję takiej informacji aby móc określić się instytucjom które były by wstanie wynająć salę.

20 osób to takie zdrowe maksimum. Poniżej tego są półindywidualne konsultacje, powyżej się robi lekcja w polskiej szkole :wink:

Może coś na poziomie Rails Best Practices :slight_smile: z codeschool

Ja czekając na Tomashowe szkolenie :smiley: bardzo chętnie zaliczę coś w międzyczasie :slight_smile: Więc proszę mnie dopisać do chętnych na kurs w Krk, jeśli jeszcze są miejsca.

Świetnie, wstępnie też jestem bardzo chętny.

Witam
Ja rowniez chetnie wezme udzial w szkoleniu

Również piszę się

Mnie też proszę dopisać jeśli są miejsca. :slight_smile:

hej a a znany jest termin tego szkolenia?

nie, nawet nie wiadomo kto będzie organizował, ale ludzie i tak się piszą :wink:

Dobre podsumowanie.

Do zapisujących się: przeczytajcie resztę tematu, ostatnio jak się Tomash oferował, żeby skoczyć do Krakowa, to nikt nawet sali nie zorganizował, więc trochę bida :wink:

dokladnie z tego co pamietam zapisuje sie od marca tamtego roku :smiley:

ja również, od zeszłego roku się zapisuję i nici …

jak coś będzie konkretnego dajcie znać